Slider

RunCzech: Powrót biegów masowych!

To dobra informacja – po długiej przerwie RunCzech wraca do organizacji masowych imprez biegowych. Na pierwszy ogień poszedł Mattoni Półmaraton w Karlowych Warach.

– Będzie padać, czy wyjdzie słońce? – dywagowali organizatorzy wraz z biegaczami. – To wspaniałe, że znów możemy się nad tym zastanawiać, w oczekiwaniu na start – słychać było dookoła. W sobotę, 26 czerwca RunCzech otworzył sezon 2021 dla amatorów biegania, umożliwiając ściganie grupie 1700 osób.

Czołówkę tworzyli najlepsi biegacze z Czech, którzy rywalizowali o świetne czasy i nagrody za miejsca na podium, ale zawody w Karlowych Warach były przede wszystkim powrotem do masowego biegania na czeskiej ziemi. Jako pierwsi wypróbowali nową trasę uczestnicy dm Biegu Rodzinnego, adresowanego zarówno do bobasów w wózkach, jak i do seniorów, którzy mogli biec lub iść przez najpiękniejsze zabytkowe zakątki miasta, ciesząc się hasłem przewodnim: „All runners are beautiful” („Wszyscy biegacze są piękni”).

– To był wielki moment, móc spotkać się wspólnie z przyjaciółmi i innymi sportowcami oraz przypomnieć sobie, jak piękne są Karlowe Wary – powiedział Petr Kulhanek, marszałek regionu i pasjonat biegania.

Półmaraton przebiegał w dwóch falach, zgodnie z aktualnymi wytycznymi, ustanowionymi przez organizatorów i lokalne władze. Zwycięzcami okazali się Vit Pavlista (1:07:18) i Hana Homolkova (1:20:36), którzy przybiegli przed przeszło tysiącem miłośników biegów, podążających ich śladami.

– Wspaniale jest widzieć ulice wypełnione ludźmi. Podziwiam organizatorów za przygotowanie takiego widowiska w tak trudnych okolicznościach. Dziękuję mieszkańcom i gościom za respektowanie wszystkich wytycznych, związanych ze zdrowiem i bezpieczeństwem – przekazał starter biegu, Petr Bursik, zastępca burmistrza Karlowych Warów.

Bieg zostanie zaprezentowany w 15-minutowym reportażu telewizyjnym, który przygotowuje kanał sportowy telewizji publicznej w Czechach. Jego emisję zaplanowano na czwartek, 1 lipca (godz. 13:30). Atmosferę wydarzenia można też poczuć na kanale YouTube, zarządzanym przez grupę RunCzech.

Co czeka nas teraz? RunCzech zajmuje się zupełnie nowym przedsięwzięciem – Generali Ceska Red Run, który odbędzie się w sobotę, 24 lipca na zaskakującej, biatlonowej trasie w Nowym Mieście na Morawach (odbył się tam między innymi biatlonowy Puchar Świata). Rejestracja już jest dostępna pod adresem www.runczech.com.

Languages »