previous arrow
next arrow
Slider

RunCzech wraca z rywalizacją – nowy projekt

Ostatnie miesiące były bardzo trudne dla biegowego świata, a zwłaszcza dla imprez masowych. Rzeczywistość na świecie została zdominowana przez wirusa COVID-19, a wszystkie imprezy biegowe odwołano. Organizatorzy poszukiwali rozwiązań mających na celu uprawianie swojej pasji przez biegaczy.

RunCzech, organizator międzynarodowych zawodów, certyfikowanych złotym znakiem jakości World Athletics i przyciągających co roku 120 tysięcy zawodników, postanowił wyjść naprzeciw oczekiwaniom i postanowił wcielić w życie nowy projekt dla biegaczy. „“Česko běží dál” (Czesi wciąż biegają) to bieganie na różnych trasach, których jest aż 90. Każda trasa liczy sobie 5km.

Podwaliny tego projektu zostały opracowane kilka lat temu kiedy RunCzech stworzył program FreeRun, projekt społecznościowy, który miał dotrzeć do szerokiej rzeszy ludzi i umożliwić im dobrą zabawę. 90 biegowych ścieżek w całym kraju, które dają niesamowite możliwości cieszenia się bieganiem. Wszystkie certyfikowane przez Czeski Związek Lekkiej Atletyki, wszystkie prowadzone w komfortowych warunkach, nad każdą trasą będzie czuwał będzie profesjonalny trener lekkiej atletyki. Zarządzanie i nawigowanie na trasach będzie odbywało się za pomocą aplikacji RunCzech.

Głównym wyzwaniem jest przebiegnięcie łącznie 125 kilometrów na dowolnych trasach 5k FreeRun w okresie 90 dni. Ale dla tych, którzy nie czują się na siłach są również inne możliwości i wyzwania.

„Poszukiwaliśmy nowej formuły biegania, tak aby uczestnicy mogli cieszyć się nim i wyznaczać sobie nowe cele”, powiedział Carlo Capalbo, prezes organizacji RunCzech.

„Mamy nadzieję, że w ten sposób biegacze będą mogli konkurować, porównywać swoje wyniki i mieć poczucie wspólnoty, dopóki wszyscy nie będą mogli się znów spotkać na imprezach biegowych”

Carlo dodaje:

„Damy tym samym próbkę doskonałej współpracy pomiędzy organizatorem imprezy, w tym przypadku RunCzech, a federacją lekkoatletyczną. Współpracy opartej na partnerstwie i wzajemnej wymianie usług. Chcielibyśmy być przykładem dla innych krajów i mamy nadzieję, że inni pójdą za naszym przykładem i stworzą podobne przedsięwzięcia”

Każdy z uczestników otrzyma specjalny dyplom w formie cyfrowej, a ci którzy ukończą całe wyzwanie, czyli 125km cyfrowy medal. Klasyfikacja będzie prowadzona dla tych, którzy ukończą dystanse 5, 10, 20, 40 i 125km. Czyli: jeżeli ukończymy biegi na dwóch trasach, jesteśmy klasyfikowania w wyzwaniu na 10km. Jeżeli zaliczymy 4 trasy, obejmuje nas wyzwanie 20km. Najszybsi biegacze mogą liczyć na nagrody. RunCzech będzie bacznie monitorować biegowe ścieżki, notować gdzie najwięcej biegaczy podjęło wyzwanie i jakie miasto przewodzi pod względem frekwencji. Zespół RunCzech będzie również w niektórych miejscach organizować małe wydarzenia biegowe. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.runczech.com.

All Runners Are Beautiful

Jest to inicjatywa, która przyświeca celowi RunCzech. Wszyscy biegacze są piękni. Dosłownie wszyscy. Nie dzielimy, przyjmujemy dosłownie wszystkich, którzy mają ochotę zasznurować buty i wyjść pobiegać. Niezależnie od motywacji, sam pomysł biegania jest już zwycięstwem w naszych umysłach. To stan radości i wartości jakie niesie sport. I zwiększonego apetytu na życie. Na bycie lepszym. Nie ważne jak traktujesz bieganie, czy jest to forma medytacji, relaksu, poprawy własnych wyników. Niezależnie czy ścigasz się o cele sportowe, czy wychodzisz w jesienny poranek pobiegać lasem. Bieganie jest czystą radością. I każdy, kto chce uczestniczyć w tym doskonałym, pięknym sporcie – młody, starszy, duży, szczupły, szybki lub wolny – jest mile widziany. Jest kochany. Jest piękny.

Languages »