previous arrow
next arrow
Slider

Runmageddon Arena Gliwice zbliża się wielkimi krokami

Gliwice powoli zamieniają się w prawdziwy raj biegowy! A to wszystko za sprawą zbliżającego się Runmageddonu, który odbędzie się już w nadchodzący weekend. 6 i 7 lipca śmiałkowie z całej Polski sprawdzą swoją siłę i charakter pokonując trasy naszpikowane przeróżnymi przeszkodami.

Jako pierwsi szlaki trasy przetrą zawodnicy serii Elite formuły Rekrut – jest to seria dedykowana profesjonalnym biegaczom ocr-owym, którzy swoje zmagania rozpoczną o 8:25. Fala Open zaś, ruszy do boju w godzinach od 9:00 do 15:30, w seriach co 15 minut. W tej fali startują wszyscy Ci, którzy udział w Runmageddonie traktują jak dobrą zabawę. W międzyczasie rozpoczną się zmagania dzieci w formule KIDS, które potrwają od 10:00 do 13:40. Juniorzy natomiast staną na starcie o godzinie 16:00 i 16:15. W drugim dniu eventu wystartują zawodnicy zapisani na formułę Intro, ich zmagania na trasie rozpoczną się o 9:00. Organizator oraz Miasto Gliwice zapraszają także w niedziele na nową formułę FAMILY, w której cała rodzina może poznać smak sportowej zabawy i wspólnie pokonać dwukilometrową trasę z piętnastoma przeszkodami!

Atrakcje na miasteczku

Podczas weekendu z Runmageddonem na młodych bohaterów czekać będzie specjalna strefa KIDS, gdzie posmakują słodkości marki Wawel oraz będą mogli wziąć udział w fantastycznych animacjach przygotowanych przez markę Kubuś. Dla tych odrobinę starszych Runmageddończyków oraz ich kibiców partnerzy ekstremalnego biegu z przeszkodami także przygotowali szereg atrakcji. Salomon zaoferuje uczestnikom możliwość przetestowania ich obuwia podczas biegu, Melvit poczęstuje startujących pysznymi i lekkimi smakołykami. Dzięki firmie Canon na miejscu będzie można wydrukować zdjęcia z ścianki na mecie, a Pitbull West Coast zaprosi na zakupy do sklepu odzieżowego. Natomiast Fundacja DKMS przy swoim stoisku umożliwi dokonanie rejestracji do bazy dawców szpiku. Dodatkowo, każdy uczestnik będzie mógł spersonalizować swoją koszulkę w specjalnym punkcie nadruku. Na zmęczonych Finisherów, czyli tych którym udało się przebiec linię mety oraz kibiców, czekać będzie Strefa Chillout od Leszka Free.

Najstarsza zawodniczka znowu w akcji

W Runmageddonie Arena Gliwice pobiegnie pani Aleksandra Raczyńska, 81-letnia zawodniczka, której niestraszne błoto, woda czy piasek. Uczestnictwo w Runmageddonie PowerBabci, jak sama o sobie mówi, to idealny przykład na to, że ograniczenia istnieją tylko w głowach, a wiek nie jest przeszkodą w realizacji swoich pasji. Pani Aleksandra po raz trzeci przebiegnie Runmageddon w formule Intro pokazując tym samym wszystkim, którzy szukają wymówek, że gdy tylko się chce to się da!

Zapisy

Runmageddon Arena Gliwice startuje już w weekend, dlatego warto jak najszybciej wpisać tę datę w kalendarz. Zapisy online do udziału w wydarzeniu dostępne są do PIĄTKU do godziny 10:00. Osoby, które spóźnią się z internetowym zapisem, będą mogły zakupić pakiet startowy w trakcie eventu. Więcej informacji: https://www.runmageddon.pl/imprezy/runmageddon-arena-gliwice-06-07-2019.

Godziny odbioru pakietów startowych w Biurze Zawodów:

Piątek 17:00- 20:00
Sobota 7:00 – 17:00
Niedziela 08:00 – 12:30

Godziny funkcjonowania Nowych Zapisów:
Piątek 17:00 – 20:00
Sobota 7:00 – 18:00
Niedziela 08:00 – 15:00

Kontakt dla mediów:
Karina Cywińska
PR Manager
karina.cywinska@runmageddon.pl
+48 698 555 835

___________________________________________________________________________

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W ubiegłym roku w 20 wydarzeniach wystartowało blisko 79 tysięcy osób, w tym 67 000 dorosłych i 12 000 dzieci. Od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już 200 tysięcy uczestników. W 2018 roku Runmageddon rozpoczął swoje ekspansję zagraniczną, organizując pierwszy bieg z przeszkodami na Saharze oraz w górach Kaukaz.

Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód).

Languages »