previous arrow
next arrow
Slider

Runmageddon Kids i Junior w Nowy Rok z nową siłą i pomysłami

Więcej wyzwań, rywalizacji i dobrej zabawy – tak zapowiada się przyszłość formuł ekstremalne-go biegu z przeszkodami dla najmłodszych, młodzieży i całych rodzin. – Podniesiemy standardy, uatrakcyjnimy pakiety startowe i zaprosimy najodważniejszych do wzięcia udziału w Mistrzo-stwach Kids i Junior – zapowiada dyrektor Runmageddon KIDS.

Runmageddon Kids, Junior oraz Family to trzy formuły ekstremalnego biegu z przeszkodami, które w roku 2020 walczyć będą o nowych uczestników. – Ubiegły rok był dla nas bardzo pozytywny i pokazał, jak wielka potrzeba rodzinnego spędzania czasu tkwi w dzieciach i rodzicach. Nasze formuły dla najmłodszych cieszyły się prawie dwukrotnie większą popularnością niż w roku 2018. Dzieci coraz chętniej namawiały rodziców, by pozwolili im wystartować w Runmageddonie, a nawet zachęcały ich samych do zmierzania się z tym wyzwaniem. I tutaj z pomocą dla rodzin, które chciały poczuć smak tej wyjątkowej zabawy, przyszliśmy z formułą Family, gdzie mama, tata, syn, córka oraz trenerzy z młodymi podopiecznymi mogli pobiec razem – opowiada Agata Supeł dyrektor Runmageddon Kids. Pierwszy Runmageddon Family odbył się w lipcu 2019 roku w Gliwicach. Formuła spodobała się uczestnikom, więc zdecydowano wprowadzić ją na kolejne eventy. W roku 2020 Runmageddon Kids, Junior i Family będą nadal rozwijane i ulepszane. – Będziemy modyfikować poziom trudności tras dla różnych grup wiekowych Runmageddonu Kids. Chcemy, by dzieci niezależnie od tego, czy mają 5, czy 10 lat świetnie się bawiły. W zeszłym roku wprowadziliśmy nowe przeszkody na trasę Kids m.in.: dziecięcy Multirig, ścianę z opon czy „siatkę gagatka”, w 2020 również zadbamy o nowe wyzwania. – mówi Agata. – Uatrakcyjnimy pakiety startowe dla dzieci i młodzieży, wprowadzimy też elementy programu lojalnościowego. Zależy nam na tym, by docenić wytrwałych małych Runmageddończyków, którzy często startują na naszych trasach. Chcemy też zachęcić do podejmowania wyzwań tych, którzy stawiają z nami swoje pierwsze przeszkodowe kroki. Ponadto, w 2020 roku zaprosimy dzieci, które lubią się ścigać do podjęcia wyzwania w Mistrzostwach Kids i Junior w Biegach Przeszkodowych. Zawody zaplanowane są na czeskie eventy, w Libercu i Milovicach. Jeśli okaże się, że mali Runmageddończycy też chcą zdobywać nagrody i rywalizować, wprowadzimy dla nich serię Elite.
Formuła Junior, dla osób między 12-15 rokiem życia również przejdzie noworoczną metamorfozę. Do tej pory uczestnicy rozpoczynali swój bieg w strefie dla dorosłych, a kończyli na mecie formuły Kids. W tym roku nastoletni startujący będą w całości biec po trasie dla dorosłych, pokonując wybrane przeszkody.

W roku 2020 organizatorzy Runmageddonu z jednej strony podkreślą sportowy aspekt formuł dla osób do 16 roku życia, oferując im możliwość startu w mistrzostwach, z drugiej chcą zadbać o dobrą zabawę podczas eventów. W tym celu prowadzą liczne rozmowy z partnerami, ciekawymi markami, którzy dostarczą wiele atrakcji dodatkowych podczas eventów. – Zależy nam, aby Runmageddon Kids, Junior i Family były wydarzeniami prawdziwie angażującymi, zachęcającymi do aktywności fizycznej i promującymi biegi przeszkodowe jako dyscyplinę sportu, ale przede wszystkim źródłem dobrej zabawy – podsumowuje Agata.

Najbliższy Runmageddon Kids i Junior odbędzie się podczas Zimowego eventu w Warszawie, który zaplanowany jest na dni 29.02-1.03.2020 r. Kolejne wraz z formułą Family odbędą się we Wrocławiu i Krakowie. Więcej informacji na stronie: http://bit.ly/36vaBKk

Karina Cywińska
PR Consultant
| mobile: +48 698 555 835
| karina.cywinska@runmageddon.pl
| www.runmageddon.pl

___________________________________________________________________________
Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W ubiegłym roku w 17 wydarzeniach wystartowało blisko 89 tysięcy osób, w tym 68 000 dorosłych i 21 000 dzieci, młodzieży i całych rodzin. Od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już ponad 250 tysięcy uczestników. W 2019 roku Runmageddon kontynuował ekspansję zagraniczną, organizując kolejne edycje biegów z przeszkodami na Saharze oraz w górach Kaukaz.
Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód).

Languages »