previous arrow
next arrow
Slider

Runmageddon SOLO wraca z nowymi formułami

Runmageddon Solo x forBET okazał się strzałem w dziesiątkę. Zachęcił setki Polaków do wzięcia udziału w ekstremalnym biegu z przeszkodami i pokazał, że niezależnie od sytuacji tkwi w nich siła i charakter, a także niesamowita pomysłowość. Dzieci i dorośli razem podejmowali się wyzwania zorganizowania biegu z przeszkodami, a ich wysiłki udokumentowane są ciekawymi filmami i zdjęciami dostępnymi w social mediach. W maju rusza druga edycja Runmageddonu SOLO, w której udział będzie mogła wziąć też młodzież, pokonując formułę Junior, a dorośli zmierzą się z 12-kilometrowym wyzwaniem Classic’a.

Pierwsza edycja Runmageddonu Solo x forBET spotkała się z dużym zainteresowaniem. Wyzwanie organizatora najpopularniejszego biegu z przeszkodami dodało energii społec-zności Runmageddończyków, którzy ochoczo je podejmowali. Najwiecej osób zdecydowało się pokonać formułę Rekrut, czyli przebiec aż 6 kilometrów w ogródku, domu, czy też w mieszkaniu i wykonać dodatkowe ćwiczenia lub pokonać przygotowane przez samych siebie przeszkody. Runmageddończycy pokazali, że mają wyjątkową wyobraźnię i kreatywne pomysły, by to ekstremalne, wirtualne wyzwanie pokonać z prawdziwym zacięciem. Niektórzy sami organizowali sobie tzw. Biuro Zawodów, w którym zwyczajowo pobiera się pakiet startowy. Malowali sobie numerki na twarzy, by jak najbardziej poczuć charakter ich ulubionych eventów. Pokonując w domu Runmageddon Solo sami wymyślali sobie przeszkody i nadawali im nazwy prosto z ekstremalnych tras. Nie tylko dorośli uczestnicy bawili się znakomicie, także dzieci miały okazję, by trochę poszaleć i co najważniejsze zdobyć medal. Rodzice z przyjemnością organizowali dla swoich pociech utrudnienia z poduszek, krzeseł czy worków z ziemią. – Kiedy mój syn dowiedział się, że nie pobiegnie w kwietniowym Runmageddonie, wpadł na pomysł, że przygotujemy sobie sami własny tor i tak też się stało. Runmageddon Solo wpisał się idealnie w naszą potrzebę ruchu i tęsknotę za ekstremalną zabawą. Pokazał też, że ludzie nawet zamknięci w domach, mają otwartą, pełną pomysłów głowę. Wspaniała energia wytworzyła się wokół Runmageddonu Solo. Póki co, nie możemy spotykać się na eventach, ale możemy razem cieszyć się i tworzyć pozytywne wrażenia biorąc udział w tym wyzwaniu – mówi Justyna Możdżeń, Runmaged-donka od 2017 roku.

Popularność Runmageddon Solo x Forbet i pozytywne emocje, jakie generowała pierwsza jego edycja zachęciły organizatora do otwarcia drugiej, w maju i dodania nowych formuł. Teraz osoby po 16 roku życia będą mogły wystartować i zdobyć medal formuły Intro i Rekrut, ale także Classic. Chcąc otrzymać medal nowej formuły należy pokonać trasę 12 km z 20 różnymi przeszkodami lub też zamiast ich-wykonać 20 razy 20 wybranych ćwiczeń typu „padnij powstań” albo tzw. „deskę”. Ponadto, do majowego wyzwania Runmageddonu Solo zaproszona zostanie także młodzież w wieku 12-15 lat. Młodzi śmiałkowie będą mogli wystartować w formule Junior, która polegać będzie na pokonaniu 2 km z 15 różnymi przeszkodami lub też przebiegnięciu tego dystansu i naszpikowaniu go 15 wybranymi ćwiczeniami, które powtórzyć będzie trzeba 15 raz.

Runmageddon Solo to propozycja szyta na miarę aktualnej sytuacji epidemicznej. To zachęta do aktywności fizycznej i kreatywności. Już od 6 lat Runmageddon dostarcza Polakom emocje i stara się to robić niezależnie od okoliczności. W końcu „przeszkody” zarówno te na trasie, jak i w życiu są po to by je pokonywać.

Kontakt dla mediów:
Karina Cywińska
PR Manager
karina.cywinska@runmageddon.pl
+48 698 555 835

 

______________________________________________________________________________________

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W ubiegłym roku w 20 wydarzeniach wystartowało blisko 79 tysięcy osób, w tym 67 000 dorosłych i 12 000 dzieci. Od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już 200 tysięcy uczestników. W 2018 roku Runma-geddon rozpoczął swoje ekspansję zagraniczną, organizując pierwszy bieg z przeszkodami na Saharze oraz w górach Kaukaz.

Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód).

Languages »