previous arrow
next arrow
Slider

Silesia Półmaraton 2020 – ruszyły zapisy

Już możecie zarejestrować się na 15. Silesia Półmaraton, który wystartuje 4 października 2020 roku!
Podobnie jak w ubiegłej edycji Silesia Półmaraton będzie towarzyszył 12. Silesia Marathon i 2. ULTRA Silesia Marathon. Warto nie zwlekać z decyzją o udziale, bo tylko do końca lutego obowiązywać będzie najniższa opłata startowa w wysokości 65 zł! Informacje o kolejnych progach cenowych dostępne są w regulaminie:
https://silesiamarathon.pl/regulamin-silesia-polmaraton-2020/
Przy okazji startu zapisów na 15. Silesia Półmaraton warto wspomnieć o jego ciekawej historii. Jesienny półmaraton był początkiem naszej przygody z organizacją biegów ulicznych. Pierwsza edycja zawodów wystartowała w 2005 roku, a bieg prowadził wtedy alejkami katowickiej Doliny Trzech Stawów. W zawodach wzięło wówczas udział ponad 400 zawodników. Rok później na starcie Półmaratonu 4energy oraz biegu towarzyszącego na dystansie 7 km stanęło ponad 800 uczestników. Dwa kolejne biegi były wyjątkowe – po raz pierwszy w Polsce bieg uliczny miał swój finisz w hali sportowej – katowickim Spodku. Zawody otwierali znani olimpijczycy: Irena Szewińska, Szymon Ziółkowski i Jacek Wszoła. Obecna nazwa – Silesia Półmaraton przyjęta została w 2011 roku. Od 2017 roku półmaratończycy finiszują na bieżni Stadionu Śląskiego, największej areny lekkoatletycznej w Polsce. Podobnie jak w ubiegłych latach bieg rozgrywany będzie na atestowanej trasie, która prowadzi przez trzy śląskie miasta – Katowice, Siemianowice Śląskie i Chorzów.

06.10.2019 – Chorzow . Stadion Slaski .
Start XI Silesia Marathon 2019 i biegow towarzyszacych .
n/z. Start polmaratonu .
Fot. Rafal Klimkiewicz / EDYTOR.net

Zapisy drogą elektroniczną prowadzone będą do 20 września, a limit startujących określony został na 6.000 uczestników. Silesia Półmaraton wchodzi w skład Triady Biegowej Powstań Śląskich. Na ten rok przypada drugi etap rywalizacji w ramach TBPŚ. Jeśli nie wzięliście udziału w jednym z biegów poprzedniej edycji Silesia Marathon, nic straconego. Nadal możecie podjąć wyzwanie i zostać zdobywcami Triady Biegowej Powstań Śląskich. Szczegółowe informacje na temat znajdziecie tutaj: http://triadabiegowa.pl
Tak samo jak w przypadku Silesia Marathon, na „połówce” również obowiązują zniżki na zgłoszenia grupowe. Należycie do klubu lub grupy biegowej? Chcecie wystartować wspólnie? Zachęcamy do zapoznania się z zasadami zapisów grupowych opisanymi w regulaminie biegu.
Silesia Półmaraton to największy i najbardziej wyjątkowy półmaraton w województwie śląskim. Nie może Was zabraknąć!
Zapraszamy!
Link do zapisów: https://silesiamarathon.pl/rejestracja/#/

Languages »