previous arrow
next arrow
Slider

Silesia Półmaraton 2022

Silesia Półmaraton to jedna z najważniejszych imprez biegowych w kraju, która nieprzerwanie od wielu lat ściąga na Śląsk tysiące biegaczy spragnionych niezapomnianych sportowych wrażeń. Niespotykana nigdzie indziej trasa prowadząca przez najpiękniejsze zakątki Śląska usytuowane na terenie trzech miast, perfekcyjna organizacja biegu, tysiące kibiców i meta na wyjątkowym Stadionie Śląskim to najważniejsze składowe tego wydarzenia, które na pasjonatów biegania działają jak magnes. Jak potwierdzają tysiące biegaczy – emocje towarzyszące finiszowi na bieżni legendarnego „Kotła Czarownic” to coś, co warte jest wysiłku włożonego w wielomiesięczne przygotowania do biegu.

Tradycyjnie w pierwszą niedzielę października uczestnicy będą mieli okazję już po raz siedemnasty zmierzyć się z wyjątkową trasą Silesia Półmaraton biegnącą przez Katowice, Siemianowice Śląskie i Chorzów. Wzorem minionych lat biuro zawodów, start i meta biegu zorganizowane zostaną w jednym miejscu – na Stadionie Śląskim. Niewątpliwie wpływa to na komfort zawodników oraz ich bliskich, którzy przyjadą, by im kibicować. Podobnie jak w ubiegłych latach Silesia Półmaraton będzie towarzyszył dwóm innym biegom: Silesia Marathon i Silesia Ultramarathon (50 km). Od lat bieg rozgrywany jest na trasie posiadającej atesty Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i World Athletics.

Warto nadmienić, że jesienny półmaraton był początkiem przygody fundacji Silesia Pro Active z organizacją biegów ulicznych. Pierwsza edycja zawodów wystartowała w 2005 roku, a bieg prowadził wtedy alejkami katowickiej Doliny Trzech Stawów. W zawodach wzięło wówczas udział ponad 400 zawodników. Rok później na starcie Półmaratonu 4energy oraz biegu towarzyszącego na dystansie 7 km stanęło ponad 800 uczestników. Dwa kolejne biegi były wyjątkowe – po raz pierwszy w Polsce bieg uliczny miał swój finisz w hali sportowej – katowickim Spodku. Zawody otwierali znani olimpijczycy: Irena Szewińska, Szymon Ziółkowski i Jacek Wszoła. Obecna nazwa – Silesia Półmaraton przyjęta została w 2011 roku. Od 2017 roku półmaratończycy finiszują na bieżni Stadionu Śląskiego, największej areny lekkoatletycznej w Polsce.

Zapisy na bieg drogą elektroniczną prowadzone będą do 10 września, a limit startujących określony został na 6.000 uczestników.

Zapisy: https://silesiamarathon.pl/rejestracja/#/

Silesia Półmaraton to największy i najbardziej wyjątkowy półmaraton w województwie śląskim. Nie może Was zabraknąć!

 

Languages »