previous arrow
next arrow
Slider

Spotkanie ze sportem w ekstremalnym wydaniu na pl. Europejskim, przy okazji wystawy „Avalon Extreme – ograniczenia są tylko w głowie!”

W najbliższy wtorek 27 sierpnia Ghelamco Poland i Fundacja Avalon zapraszają na ekstremalne emocje na placu Europejskim. Będzie to okazja, aby spotkać się z bohaterami wystawy „Avalon Extreme – ograniczenia są tylko w głowie!” prezentującej sport wyczynowy w wykonaniu osób z niepełnosprawnościami. Uczestnicy tego wydarzenia będą mogli także osobiście przekonać się, z jakimi trudnościami sportowcy mierzą się na co dzień, a także wziąć udział w niecodziennych konkurencjach.

Od połowy sierpnia w plenerowej galerii sztuki Art Walk na placu Europejskim można oglądać wyjątkową wystawę prezentującą sportowe osiągnięcia sześciu niezwykłych mężczyzn, ambasadorów Fundacji Avalon.

Sebastiana Luty – kierowcy rajdowego sparaliżowanego w 95%, który prowadzi swój samochód przy pomocy dwóch joysticków.
Tomasz Bidusia, wielokrotnego Mistrza Polski w Rugby na Wózkach.

Adama Czeladzkiego będącego pierwszym w Polsce niepełnosprawnym wykwalifikowanym instruktorem szybownictwa i zdobywcą laurów na mistrzostwach Polski i Europy w tej dyscyplinie.

Igora Sikorskiego, który dzieli swój czas między narciarstwo i wake board i przywiózł medale z igrzysk paraolimpijskich, mistrzostw świata, Europy i Polski.

Bartosza Ostałowskiego, któremu brak rąk nie przeszkadza odnosić sukcesów w driftingu. A także Szymona Klimzę – sportowca multidyscyplinarnego, zwycięzcę crossfitowych zawodów Wheel Throwndown oraz Wheelmageddon.

O pasji, determinacji i ciężkiej pracy podejmowanej dzień po dniu opowiedzą nie tylko zdjęcia i materiały filmowe prezentowane na wystawie, lecz także sami sportowcy, których będzie można spotkać na placu Europejskim 27 sierpnia w godzinach od 16 do 19.

– Chcemy pokazać, jak wiele nas wszystkich łączy bez względu na to, czy mamy jakieś trudności w codziennym funkcjonowaniu, czy też nie. Każdy chce przełamywać swoje ograniczenia, odnosić sukcesy, a przy okazji dobrze się bawić, dokładnie tak jak nasi ambasadorzy. Właśnie tego możemy się od nich nauczyć. Cieszymy się z możliwości zaprezentowania wystawy na placu Europejskim, który jest miejscem w pełni dostępnym dla osób w niepełnosprawnościami – mówi Zuzanna Kubiak z Fundacji Avalon.

W 2018 r. plac Europejski otrzymał nagrodę w konkursie architektoniczno-urbanistycznym Lider Dostępności. Jury uznało go za wzorcowy przykład rewitalizacji przestrzeni publicznej, a także doceniło fakt, że na prywatnej działce dewelopera powstała ogólnodostępna przestrzeń przyjazna wszystkim użytkownikom.

Ci, którzy przybędą na plac we wtorkowe popołudnie, będą mogli spróbować swoich sił w niecodziennych konkurencjach takich jak pokonanie toru przeszkód na wózku lub zapasy sumo na kółkach – zabawa w przepychanie się z przeciwnikiem, siedząc (podobnie jak druga osoba) na wózku przystosowanym do gry w rugby i tym podobnych sportowych wyzwań. W programie także trening CrossFit przeprowadzony przez Tomasza Bidusia i inne atrakcje.

Spotkanie z bohaterami wystawy „Avalon Extreme – ograniczenia są tylko w głowie” na pl. Europejskim
27 sierpnia, od godziny 16 do 19
Wstęp wolny

Informacje o wydarzeniu:
https://www.facebook.com/events/2399627030359627/

O GHELAMCO POLAND

Ghelamco Poland to lider rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i pionier w dziedzinie innowacji, zrównoważonego budownictwa i kreowania przestrzeni publicznej. Przez 28 lat, jako inwestor, deweloper i generalny wykonawca, firma ugruntowała swoją wiodącą pozycję na polskim rynku dostarczając 1 100 000 m2 najwyższej klasy powierzchni biurowej, mieszkaniowej, handlowej i magazynowej. Wolumen sprzedaży zrealizowanych projektów przekracza 1,3 mld EUR. Flagową inwestycją firmy jest kompleks biurowy Warsaw Spire wraz z placem Europejskim, uznany za najlepszy budynek biurowy na świecie w prestiżowym konkursie MIPIM Awards 2017.

Jako wizjoner w branży Ghelamco od lat konsekwentnie wdraża pionierskie projekty innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie budynków i wyznacza kierunki dla rozwoju rynku nieruchomości w Polsce. To właśnie belgijska firma odkryła potencjał Mokotowa, wprowadziła do Polski koncepcję parku biznesowego i jako pierwsza certyfikowała budynki biurowe w prestiżowym systemie BREEAM – firma posiada w swoim portfolio już 10 certyfikowanych projektów o łącznej powierzchni ponad 330 000 m2. Ghelamco także jako pierwszy spośród deweloperów dostrzegł potencjał Woli – lokalizacji, w której powstaje aktualnie nowe biznesowe serce stolicy.

Ghelamco to także jedyny deweloper w Polsce, który postrzega zrównoważone budownictwo w szerszej perspektywie i aktywnie działa na rzecz kształtowania przestrzeni publicznej. Firma realizuje projekty na rzecz rewitalizacji całych dzielnic, kreując obszary wartościowe dla miasta, jak plac Europejski. By dodatkowo wesprzeć miastotwórcze inicjatywy, firma Ghelamco powołała do życia Fundację Sztuka w Mieście, której celem jest podnoszenie jakości miejskiej przestrzeni publicznej poprzez działania artystyczne i kulturalne dla lokalnych społeczności. Dokonania Ghelamco zostały wyróżnione szeregiem nagród, m.in. siedemnastokrotnym tytułem Dewelopera roku w Polsce.

Languages »