Slider

Startują zapisy do 9. Lubońskiego Biegu Niepodległości im. ppłk Ludwika Misieka!

11 listopada 2019 roku (poniedziałek) o godzinie 11:11 z ul. 11 listopada w Luboniu wystartuje 9. edycja Lubońskiego Biegu Niepodległości. Impreza na dystansie 10km, której organizatorem jest Ronin Running odbędzie się tradycyjnie w Dzień Niepodległości.
W ramach tegorocznej edycji imprezy po raz trzeci rozegrane zostaną Mistrzostwa Wielkopolski w biegu na 10 kilometrów.
Choć do biegu pozostały jeszcze niespełna 3 miesiące to już za 2 dni, 22 sierpnia o godzinie 16:00 ruszą zapisy do imprezy.
Z dużą radością informujemy, że nasza impreza ma swojego patrona. Od tego roku zapraszamy Was na „Luboński Bieg Niepodległości im. ppłk Ludwika Misieka”

W tegorocznej edycji biegu zaplanowany jest start 1500 uczestników, a wpisowe przez pierwszy miesiąc trwania zapisów, wynosi 55 zł w (dla osób powyżej 60 roku życia 35 zł – do niedzieli 15 września 2019 r.). W tej cenie każdy uczestnik oprócz numeru startowego otrzyma pakiet startowy zawierający:
– pamiątkową opaskę na głowę,
– odlewany medal za ukończenie biegu,
– rogal świętomarciński oraz butelkę wody mineralnej,
– posiłek regeneracyjny po biegu
– dla wszystkich kobiet na mecie – kwiat w kolorze białym lub czerwonym
Na uczestników czekać będą tradycyjnie: strefy kibica, zespoły muzyczne, czerwony dywan i wiele akcentów patriotycznych.

W trakcie tegorocznej edycji rozgrywane będą również Mistrzostwa 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach oraz Mistrzostwa Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej. Nagrodzeni zostaną także: najlepsza Lubonianka i Lubonianin, biegacz i biegaczka z flagą, najszybszy zawodnik i zawodniczka na wózku. Wszyscy uczestnicy rywalizować będą w 15 kategoriach wiekowych.
Dodatkowo tradycyjnie już odbędzie się konkurs dla lubońskich szkół podstawowych pod nazwą „Mistrz Kibicowania”, który polega na dopingowaniu uczestników biegu w specjalnie wytyczonych strefach kibica.

Pierwszą edycję biegu ukończyło 326 zawodników. W zeszłorocznej, 8. edycji 1341 osób (w tym 2 osoby na wózku) przekroczyło linię mety. Najszybciej 10-kilometrową trasę pokonał Krzysztof Szymanowski (31:57), tuż za nim uplasował się Denis Slobodianiuk (32:09) oraz Krzysztof Stefanowicz (32:17). Wśród kobiet najszybsza była Patrycja Talar (37:39), która na mecie wyprzedziła Agnieszkę Staniewską (39:42) oraz Agnieszkę Kuster (40:00).

Rekordy trasy

www.lubonskibiegniepodleglosci.eu

Sponsorzy: Miasto Luboń, „U Stefana” Hurtowania Dodatków Krawieckich JAAS Kontenery, Biuro rachunkowe EXACTUS, Multichem, Szkoła Językowa Salamanca

Partnerzy: Piekarnia-Cukiernia RAWA, MaragoFit, Grand Royal Hotel, MVP Instalacje Sanitarne, Hanasped, WM Komputer, OSP Luboń, ZS Strzelec, AquaService, FizjoStan, WC Serwis, KomLub, Szkoła Aspirantów PSP.

Instytucje wspierające: LOSiR, Wielkopolski Związek Lekkiej Atletyki, 31. Baza Lotnictwa Taktycznego Poznań Krzesiny.

Patroni medialni: PoznanBiega.pl, Luboni.pl, WieściLubońskie

Kontakt: Adam Chudzicki (Dyrektor Biegu Niepodległości) – 660 113 798

Languages »