previous arrow
next arrow
Slider

Superliga RMG na półmetku. Kto wygra i zdobędzie nagrodę pieniężną?

 Superliga RMG to jedyne w Polsce zawody OCR, w których startujący mogą otrzymać finansową gratyfikację. Mimo rosnącej popularności biegów przeszkodowych w Polsce, tylko organizator Runmageddonu dostarczając fantastyczne sportowe wyzwanie, daje także szansę wygrać medale, statuetki i pieniądze. Swoim działaniem chce docenić biegaczy przeszkodowych i pokazać im, że ta dyscyplina sportowa również zasługuje na prawdziwą, sportową rywalizację. Aż 30 osób startujących w sezonie 2022, w seriach Elite formuł Rekrut, Classic, Hardcore, Ultra zdobędzie pieniężne nagrody o łącznej puli ponad 35 000 złotych. Najwyższa z nich będzie opiewać na sumę 7500 złotych.

Mistrzowie na półmetku

Podczas 13 biegów punktowanych, które odbyły się już między innymi we Wrocławiu, Warszawie, Gdyni, Krakowie, Gliwicach, Poznaniu. Najwięcej punktów w klasyfikacji generalnej uzyskał  pochodzący z Warmii i Mazur Mateusz Krawiecki. To on wywalczył aż 705 pkt. i tym samym zajmuje najwyższe miejsce na półmetku Superligi RMG. Jednak jak sam przyznaje, jego wysokie miejsce nie musi wcale zapewnić mu wygranej.  – W tym roku rywalizacja będzie budziła emocje do samego finału, bo właśnie ten ostatni bieg w sezonie 2022 pomoże zgromadzić największą liczbę punktów. Najpopularniejsza formuła Rekrut (6km,30 przeszkód) zejdzie na dalszy plan, a szczególnie istotne będzie zdobycie najlepszego czasu w dłuższych, bardziej punktowanych dystansach – wyjaśnia Mateusz.  Drugi na szczycie klasyfikacji jest Litwin Dainius Liutkus, a trzecia Julia Maciuszek z Wrocławia, jednak sytuacja bardzo dynamicznie się zmienia. –Zdecydowałam się na start w Superlidze, bo daje ona możliwość sprawdzenia się i porównania z innymi startującymi: kobietami i mężczyznami, a to działania na mnie mobilizująco. Nastawiałam się na biegania dystansów dłuższych Classica (12 km) i Hardcore (21 km) są one wyżej punktowane i dobrze się w nich czuję – mówi Julia.

Co się zmieni i kto zwycięży?

Przed zawodnikami jeszcze 14 biegów, więc wszystko może się zmienić. Wiele punktów przyniesie im zwycięstwo w dłuższych dystansach np. w formule Hardcore lub Ultra, które będzie można pokonać 23 lipca w Górach Sowich, podczas Runmageddonu w Bielawie. A decydująca rywalizacja przypadnie na finałową edycję, która odbędzie się 22-23 października.  Pozostaje pytanie, kto ma największe szanse na wygraną, czy aktualni mistrzowie utrzymają swoje pozycje? -Na dzień dzisiejszy to Klaudia Szuba-Łata i Dainius Liutkus stanowią dla mnie największe zagrożenie. Chociaż myślę, że ktoś mocny jeszcze zdąży złapać kilka dobrze punktowanych biegów. Z tego powodu zastanawiam się nad tym, by wystartować w Runmageddon Ultra, 250 punktów za wygraną plus 2 x wygrana Classic i 2 x finał. To mogą być kluczowe starty gdzie wyłonimy zwycięzcę. Dlatego sobie jeszcze z tym poczekamy. Zostają na razie matematyczne obliczenia, chłodna kalkulacja. Ja jestem zawodnikiem, który żyje od startu do startu i nie będę odpuszczać żadnego. RMG to styl życia – mówi Krawiecki.  Julia podobnie jak Mateusz wskazuje Klaudię Szubę-Łate jako potencjalną rywalkę, która może zmienić bieg ligi. -Klaudia Szuba Łata to świetna, wytrwała zawodniczka. Kibicuje jej, bo jest w naszej drużynie Runmageddon Team i ze jest naprawdę godną przeciwniczką. Lubimy się i inspirujemy się wzajemnie. Zobaczy, co przyniosą kolejne edycje, jedno jest pewne emocji nie zabraknie – podsumowuje Julia.

To, co wyróżnia Superligę RMG to fakt, że nagrodę pieniężną zdobędzie aż 30 osób. Dodatkowo, co event zawodnicy mogą wygrać też roczne pakiety Medic Center o wartości 1200 zł lub też vouchery na start w Runmageddonie i gadżety.  Dlatego rywalizacja stworzona przez organizatora Runmageddonu świetnie zachęca i motywuje do podnoszenia swoich umiejętności i mierzenia się z najlepszymi. Warto też dodać, że większość startujących w lidze osób, to prawdziwi Runmageddończycy, które od kilku lat konsekwentnie biegają ekstremalne trasy Runmageddonu.

Runmageddon jest największym w Polsce cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru dla osób po 16 r.ż. są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód). Dla dzieci 4-11 lat dedykowana jest formula KIDS, zaś dla młodzieży między 12- 15 rokiem życia – Junior. Od roku 2019 Runmageddon zaczął zapraszać do wzięcia udziału w sportowej przygodzie całe rodziny, tworząc Runmageddon Family.

Languages »