previous arrow
next arrow
Slider

Szwajcarska atrakcja biegowa w Lucernie

W ostatnią niedzielę października odbywa się w Lucernie SwissCityMarathon. Wyjątkowa trasa biegowa, różne dystanse oraz nieporównywalna z niczym innym atmosfera, tworzona przez muzykę i kibiców sprawiają, że SwissCityMarathon w Lucernie jest szczególną biegową atrakcją w spowitej jesienią Szwajcarii.

Atrakcyjna trasa wzdłuż jeziora

 Począwszy od startu, trasa prowadzi wzdłuż charakterystycznych dla miasta luksusowych hoteli oraz szanowany kościół Hofkirche. Mając w zasięgu wzroku światowej sławy drewniany most i połączoną z nim Wieżę Wodną, biegniesz na drugą stronę jeziora, mijając Dom Kultury w Lucernie. Masz widok na imponującą górską panoramę centralnej Szwajcarii, następnie trasa wiedzie wzdłuż jeziora w Lucernie, wokół półwyspu Horwer. Dalej biegacze przemierzają nowoczesny stadion piłkarski klubu FC Lucerna, biegną wprost na Dom Kultury i przez malownicze stare miasto aż do linii mety, wyznaczonej na terenie Szwajcarskiego Muzeum Transportu.

 Dystans odpowiedni dla wszystkich

 SwissCityMarathon w Lucernie oferuje odpowiedni dystans dla każdego. Planowane są biegi na 10 kilometrów, a także półmaraton i maraton.

 

 Bez rankingu – bez presji

 Podczas rejestracji na maraton lub półmaraton można odstąpić od rankingu. Oczywiście, będzie w trakcie zawodów oficjalny pomiar czasu, ale ranking zostanie wykonany alfabetycznie. Bieganie bez presji, każdy uczestnik jest zwycięzcą.

Losowanie dwóch zegarków Bucherer

 Dzięki wsparciu partnera, firmy Bucherer, zwycięzcy wśród mężczyzn i kobiet otrzymają w ramach prezentu luksusowy czasomierz od przedsiębiorstwa Carl F. Bucherer. Na niedzielnym maratonie dwóch szczęśliwców otrzyma także w wyniku losowania luksusowe zegarki.

 Darmowe bilety na transport publiczny!

 Dzięki biletowi SwissRunners uczestnicy otrzymają możliwość bezpłatnej podróży  publicznym transportem od szwajcarskiej granicy. Podróż będzie możliwa już dwa dni przed zawodami, a powrót do dwóch dni po ich zakończeniu. To idealna okazja do powiązania biegu ze zwiedzaniem Lucerny oraz całego regionu.

 Zrównoważone przygotowania są bliskie sercom organizatorów!

 Za organizację zawodów w sposób przyjazny dla środowiska, SwissCityMarathon w Lucernie został kilkakrotnie nagrodzony i postawiony za wzór. Poza ofertą w postaci biletu od SwissRunners, istnieje też możliwość wsparcia ekologicznego przedsięwzięcia podczas rejestracji. To wsparcie trafi do projektu firmowanego przez Centralną Szwajcarię, opartego na optymalnym i przyjaznym dla środowiska korzystaniem z tamtejszych lasów. Kolejnym punktem koncentrującym się na równowadze jest “Porozumienie Biegaczy”. Jest to dobrowolna obietnica i zarazem zobowiązanie, polegające na wspieraniu wysiłków ekologicznych organizatorów maratonu w Lucernie, a także na dbaniu o zrównoważony rozwój zgodnie z otrzymanymi zaleceniami.

 Bądź częścią wydarzenia!

 W 2022 roku SwissCityMarathon w Lucernie odbędzie się w niedzielę, 30 października. Bądź tam wraz z tysiącami innych biegaczy i uczestnicz w tej wyjątkowej atrakcji. Przekonaj sam siebie, że warto i zapisz się już teraz: www.swisscitymarathon.ch.

 

Languages »