previous arrow
next arrow
Slider

Toruń Maraton powraca na trasy biegowe (24.10.2021)

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią na mapę biegową Polski powraca Toruń Maraton. Dokładnie 24 października 2021 r. po raz 38. na obszarze grodu Kopernika z trasą maratonu i półmaratonu zmierzą się zawodnicy z całego kraju i zagranicy. Na zwycięzców maratonu czekać będą nagrody finansowe ufundowane przez Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego

Maraton w Toruniu to bieg corocznie rozgrywany od 1983 roku. Na przestrzeni lat zmieniał się organizator imprezy. Od 2017 roku Toruń Maraton jest organizowany przez Stowarzyszenie Run To Run, które od dziesięciu lat z sukcesem rozwija imprezę o nazwie RUN TORUŃ – Zwiedzaj ze Zdrowiem!
• Rejestracja na biegi – https://zapisy.sts-timing.pl/780/
• Regulamin maratonu – http://torunmaraton.pl/regulamin/
• Regulamin półmaratonu – http://torunmaraton.pl/regulamin-polmaraton/
• Listy startowe – https://zapisy.sts-timing.pl/780/lista.php

Na biegaczy będzie czekał wyjątkowy medal, którego projekt zostanie zaprezentowany w połowie września. A na nim nie zabraknie miejsca na wygrawerowanie swojego wyniku. Końcówka października to będzie ostatni moment na ustanowienie swojego rekordu życiowego w 2021 roku! Ze względu na łagodny profil trasy i potencjalnie dobre warunki atmosferyczne, spodziewane są liczne „życiówki” biegaczy, a nawet pobicie najlepszych czasów osiągniętych w maratonie w klasyfikacji mężczyzn i kobiet w Toruniu.

Start i meta będą zlokalizowane na torze żużlowym Motoareny. Trasa maratonu będzie przeprowadzona na obszarze miasta Torunia na dwóch pętla, a półmaratonu na jednej. Punkty odżywcze będą zlokalizowane na trasie co 5 km. Szczegółowa trasa zostanie zaprezentowana pod koniec września. Na trasie maratonu można będzie również liczyć na doping mieszkańców Torunia. Żwawo dopingująca publiczność, szpaler klaszczących i głośno krzyczących kibiców zapewne spowoduje, że biegacze zapomną o zmęczeniu, a kilometry będą szybciej „uciekać”.

Biuro zawodów, strefa EXPO, depozyt, prysznice i szatnie będą zlokalizowane w budynku Motoareny. W tym tygodniu organizatorzy uruchomią nabór chętnych biegaczy do pełnienia funkcji pacemakera tj. osoby pomagającej swoim kolegom z trasy pokonanie dystansu maratońskiego w założonym tempie. Poszukiwane będą osoby, które będą wstanie poprowadzić grupy na następujące czasy końcowe od 4h 30 min do 3h.

Wszystkich biegaczy zainteresowanych rywalizacją na królewskim dystansie zapraszamy do grodu Kopernika!

Languages »