previous arrow
next arrow
Slider

V Nocny Bieg Świętojański!

Piękna, słoneczna pogoda, sielankowa, niemal piknikowa atmosfera towarzyszyła wszystkim biegaczom, którzy dziś w sobotę 22 czerwca wystartowali nad Jeziorem Strzeszyńskim w Poznaniu. Niektórzy startowali z wiankiem na głowie, inni poprzebierani w barwne stroje ale wszyscy ukończyli bieg w dobrych nastrojach, a na mecie otrzymali medal i posiłek regeneracyjny.

Podczas gdy plażowicze kąpali się w jeziorze lub zażywali kąpieli słonecznej to w V edycji Nocnego Biegu Świętojańskiego 931 uczestników rywalizowało w 3 konkurencjach:

– Biegu głównym: 10 km i 4,3 km
– Rajdzie Nordic Walking: 4,3 km

„Cieszę się, że bieg ma już taką renomę, że pakiety startowe wyprzedane zostały na ponad 2 tygodnie przed imprezą. Również cieszy dobry poziom sportowy” – powiedział tuż po imprezie Maciej Łucyk (organizator)

Najlepiej z 10-km trasą poradzili sobie Robert Galicki (37:23), Dawid Molak (38:35) i Piotr Przewoźny (38:43). Wśród kobiet najszybciej do mety dobiegła Agnieszka Kijak (42:50), zaraz za nią bieg ukończyła Iwona Zydorczak (42:55) i Anna Wiśniewska (44:11).

Trasę 4,3km podobnie jak rok temu najszybciej przebiegli Julian Bocian (14:57) i Karolina Bilawa (16:02). Tuż za nimi uplasowali się Artur Chojnacki (15:57) i Maciej Haremza (16:22), wśród kobiet Agnieszka Golak (17:50) i Zuzanna Siek (19:38).

W konkurencji Nordic Walking 4,3 km trasę najszybciej przeszli Jacek Witucki (26:55), Roman Frąckowiak (27:11) i Andrzej Szućko (30:00). Wśród kobiet zwyciężyła Agnieszka Mielecka (29:20), Izabela Okrzesik-Frąckowiak (29:44) i Ewa Bubacz (30:57).

Przed startem dorosłych biegały również dzieci, które musiały zmierzyć się w zależności od kategorii wiekowej z dystansem: 200m, 600m, 800m oraz młodzieżowe: 1500m.

„Rodzice przychodzili jeszcze w czasie imprezy prosto z plaży czy mogą zapisać dziecko do udziału. Niestety lista startowa także została zamknięta ponad 2 tygodnie temu i nie mogliśmy nikogo więcej przyjąć” – dodał Maciej Łucyk.

Organizator biegu: „Maratończyk” Maciej Łucyk, Maratończyk Pomiar Czasu Anna Kulikowska i Klub Biegacza Maratończyk Poznań

Partnerzy: Palarnia Kawy Astra, PP Car Detaling, Maraga Strefa SPA, producent piwa bezalkoholowego Birell, Klub 36minut Polanka.