previous arrow
next arrow
Slider

W niedzielę 6 października 2. Poznański Bieg Po Nowe Życie

Już w najbliższą niedzielę 6 października z Centrum Wyszkolenia Jeździeckiego Hipodrom Wola (ul. Lutycka 34) wystartuje 2. edycja Poznańskiego Biegu Po Nowe Życie. W imprezie udział wezmą osoby, które w wyniku transplantacji otrzymali „nowe życie”, a także ci, dla których idea transplantacji jest ważna i którzy doceniają wartość dzielenia się swoimi narządami za życia i po śmierci.
Celem imprezy jest integrowanie środowisk osób po przeszczepach oraz popularyzacja biegania, jako element aktywności fizycznej, która ma wpływ na zdrowie.
Bieg będzie miał charakter rekreacyjny dlatego wszyscy uczestnicy na około 5 km trasie będą starali się biec w jednej zwartej grupie, której przewodził będzie gość specjalny – Szymon Ziółkowski. Poznański złoty medalista olimpijski w rzucie młotem (Sydney 2000r.) dodatkowo poprowadzi rozgrzewkę. Imprezę natomiast poprowadzi znany poznański radiowiec Maciej Narożny.
W ubiegłorocznej edycji imprezy udział wzięło prawie 70 biegaczy i uczestników z kijkami do nordic-walking.

Udział w biegu jest bezpłatny! Limit uczestników – 200 osób!
Regulamin oraz formularz rejestracyjny dostępny jest na stronach:
www.frmiz.pl oraz www.przeszczepy.co

Organizatorem imprezy jest Fundacja Rozwoju Medycyny i Zdrowia, Klinika Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz SOLUMED – Klinika Chirurgii Plastycznej i Flebologii w Poznaniu.

Languages »