previous arrow
next arrow
Slider

W poniedziałek 9. Luboński Bieg Niepodległości! Zmiany w organizacji ruchu! Zapraszamy do wspólnego świętowania!

Już w najbliższy poniedziałek 11 listopada 2019 roku o godzinie 11:11 z ul. 11 listopada w Luboniu ponad 1350 osób wystartuje w 9. edycji Lubońskiego Biegu Niepodległości. Impreza na dystansie 10 km, której organizatorem jest Ronin Running odbędzie się tradycyjnie w Dzień Niepodległości. W ramach tegorocznej edycji imprezy po raz trzeci rozegrane zostaną Mistrzostwa Wielkopolski w biegu na 10 kilometrów.

Na starcie stanie m.in. Mistrzyni Olimpijska z Rio de Janeiro, Natalia Madaj-Smolińska. Warto zaznaczyć, że nasza wspaniała wioślarka, która ma na swoim koncie również 2 medale mistrzostw świata już dwukrotnie brała udział w naszej imprezie.
Po raz pierwszy organizowany będzie także bieg w Bazie Lotniczej AL Jaber
w Kuwejcie gdzie stacjonuje Zespół Lotniczy Polskiego Kontyngentu Irak. Oprócz Polaków w imprezie udział wezmą również żołnierze z USA, Włoch i Kuwejtu. Uczestnicy rywalizacji otrzymają takie same medale jak biegacze w Luboniu.
W ZWIĄZKU Z TYMCZASOWĄ ORGANIZACJĄ RUCHU NA CZAS TRWANIA BIEGU, DROGI KTÓRYMI PRZEBIEGA TRASA ZAMYKANE SĄ O 10:15!!!

Więcej informacji o Zmianach w organizacji ruchu


Na uczestników czekać będą tradycyjnie: strefy kibica, zespoły muzyczne, czerwony dywan i wiele akcentów patriotycznych.
W trakcie tegorocznej edycji rozgrywane będą również Mistrzostwa 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach oraz Mistrzostwa Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej. Nagrodzeni zostaną także: najlepsza Lubonianka i Lubonianin, biegacz i biegaczka z flagą, najszybszy zawodnik i zawodniczka na wózku. Wszyscy uczestnicy rywalizować będą w 15 kategoriach wiekowych.

Dodatkowo tradycyjnie już odbędzie się konkurs dla lubońskich szkół podstawowych pod nazwą „Mistrz Kibicowania”, który polega na dopingowaniu uczestników biegu w specjalnie wytyczonych strefach kibica.

Przypominamy, że tegoroczna edycja imprezy odbywa się pod honorowym patronatem „ppłk Ludwika Misieka”. Ppłk Ludwik Misiek – polski żołnierz – kapral AK i dowódca drużyny plutonu Kedywu podczas II wojny światowej, który w latach 1946–2006 był pilotem szybowców (trzykrotny rekordzista Polski, rekordzista świata, laureat Diamentowej Odznaki Szybowcowej FA)

Pierwszą edycję biegu ukończyło 326 zawodników. W zeszłorocznej, 8. edycji 1341 osób (w tym 2 osoby na wózku) przekroczyło linię mety. Najszybciej 10-kilometrową trasę pokonał Krzysztof Szymanowski (31:57), tuż za nim uplasował się Denis Slobodianiuk (32:09) oraz Krzysztof Stefanowicz (32:17). Wśród kobiet najszybsza była Patrycja Talar (37:39), która na mecie wyprzedziła Agnieszkę Staniewską (39:42) oraz Agnieszkę Kuster (40:00).

Rekordy trasy
www.lubonskibiegniepodleglosci.eu

Sponsorzy: Miasto Luboń, „U Stefana” Hurtowania Dodatków Krawieckich JAAS Kontenery, Biuro rachunkowe EXACTUS, Multichem, Szkoła Językowa Salamanca, Tovago
Partnerzy: Piekarnia-Cukiernia RAWA, MaragoFit, Grand Royal Hotel, MVP Instalacje Sanitarne, Hanasped, WM Komputer, OSP Luboń, ZS Strzelec, AquaService, WC Serwis, KomLub, Szkoła Aspirantów PSP. InterMarche Luboń
Instytucje wspierające: LOSiR, Wielkopolski Związek Lekkiej Atletyki, 31. Baza Lotnictwa Taktycznego Poznań Krzesiny, Zespół Szkół Mechanicznych im. KEN Poznań.
Patroni medialni: PoznanBiega.pl, Luboni.pl, WieściLubońskie, Wszystko o Bieganiu.pl BieganieUskrzydla.pl

Languages »