previous arrow
next arrow
Slider

Wielkimi krokami zbliża się Runmageddon Góry Sowie!

Prawdziwie górski event z 950 m przewyższeń! Właśnie taki będzie Runmageddon Góry Sowie, który już w weekend (23-24 lipca) odbędzie się w Bielawie. Na linii startu staną dzieci i osoby po 16 roku życia. Dla jednych najpopularniejszy w Polsce bieg z przeszkodami będzie niesamowitą przygodą a dla innych sportową rywalizacją na najdłuższych dystansach biegowych. 

Już od początku tygodnia organizator Runmageddonu przygotowuje trasy, by lada dzień postawić na nich przeszkody. Wytycza drogi, które w weekend przemierzy niespełna 3000 osób. – Mamy tylko kilka dni, by wszystko przygotować. Dlatego od rana do wieczora nasi inżynierowie stawiają przeszkody, a szefowie trasy wytyczają biegowe dystanse. Jestem pewien, że trasy tutaj w Bielawie zapadną w pamięć naszym uczestnikom a do samego miasta i okolic będę chętnie wracać nie tylko wspomnieniami. Póki co odliczamy godziny do pierwszego startu a on odbędzie się już w sobotę o 7:00 – mówi Adam Ryszczyk, dyrektor eventu.

Formuły i trasy

W sobotę 23 lipca startujący pobiegną w wymagających formułach Hardcore i Ultra. Ci pierwsi pokonają Hardcore by Tarczyński 21 kilometrów oraz 950 metrów przewyższeń, a Ci drudzy zrobią to dwukrotnie tak, by dystans końcowy równy był ponad 42 kilometrom. Tego dnia zawodnicy wbiegną na szczyty Niedźwiadka (675 m n.p.m.), później nieco wyżej na Rymarz (913 m), by za chwile zbiegać w dół ku szczytom Żebrak (715 m), Kawnica (710 m) i Galica (677 m). Ich trasa pełna będzie zaskakujących zwrotów akcji, zbiegów i podbiegów, przeszkód naturalnych i oczywiście konstrukcji Runmageddonu. W niedziele, okazję do poznania smaku Runmageddonu będą miały osoby po 16 roku życia, chcące zmierzyć się z najczęściej wybieraną formułą Rekrut. Ich zadanie polegać będzie na pokonaniu 6 kilometrów i ponad 30 przeszkód. Startujący rozpoczną swój bieg przy Jeziorze Bielawskim, by za chwile skierować swoje kroki w stronę Leśnej Szkoły przy ulicy Korczaka, a następnie wbiec na wzgórza. Po osiągnięciu 11 przeszkody Kratownicy, będą powoli przemieszczać się w dół, by na koniec ochłodzić rozgrzane mięśnie w wodach jeziora.  24 lipca w sportowej przygodzie wezmą udział także dzieci, w wieku od 4 do 11 lat, które bawić będą się na kilometrowym dystansie ulokowanym przy jeziorze i plaży.

Top 10 Przeszkód

Hitem edycji w Bielawie jest nie tylko nowa lokalizacja, ale także nowa przeszkoda. 4-metrowa Rampa „Runmageddon X Marvel” po raz pierwszy stanie na runamgeddonowych trasach. A poza nią uczestnicy po 16 roku życia będą mogli sprawdzić się na takich konstrukcjach jak: Trawers, LowRig, Kołkonikov, Ufo, Oponeo a także dywan z Opon, Spacer z Pieskiem, Poznańskie Koziołki, zaś dzieci sprawdzą swoje siły, pokonując pętlę w worku, Równoważnię, Zasieki poziome, Porodówkę, Ściany pionowe.

Widowisko dla kibiców

Runmageddon to nie tylko świetny pomysł na weekend dla ludzi, którzy chcą wziąć w nim udział. To także doskonała propozycja dla osób, które chcą po prostu zobaczyć jaką fenomenalną siłą, sprawnością ale także niezłomnością charakteryzują się Runmageddończycy. –Zapraszamy serdecznie każdego, kto chce zobaczyć na własne oczy o co chodzi w tym Runmageddonie i dlaczego on taki fajny. Może Ci nieprzekonani, których jest coraz mniej, zachęcą się po obejrzeniu naszych fantastycznych igrzysk i wystartują już na koniec sierpnia we Wrocławiu – mówi Adam.

Organizator dla widzów i startujących przygotuje specjalne Miasteczko Kibica, gdzie będzie można odpocząć, zjeść coś smacznego i miło spędzić czas.

Informacje praktyczne:

Do udziału w Runmageddonie Bielawa najlepiej zapisać się poprzez stronę: https://www.runmageddon.pl/imprezy/runmageddon-gory-sowie-bielawa-23-07-2022 . Zapisy online są możliwe do piątku 22 lipca do godziny 12:00. Podczas eventu będzie też okazja do zapisu osobistego.

Harmonogram eventu

23.07.2022 | SOBOTA

Ultra ELITE – 07:00, 07:10, 07:20
Ultra – 07:30 – 07:50 (starty co 10 minut)
Hardcore by Tarczyński ELITE – 08:00, 08:10 8:20
Hardcore by Tarczyński – 08:30 – 12:00 (starty co 15 minut)

 24.07.2022 | NIEDZIELA

Rekrut ELITE – 08:20, 08:30, 8:50
Rekrut – 09:00 – 11:30 (starty co 15 minut)
Kids – 12:00 – 12:40 (starty co 20 minut)

Kontakt dla mediów:

Karina Cywińska
PR Manager
| mobile: +48 698 555 835
| karina.cywinska@runmageddon.pl
| www.runmageddon.pl

________________________________________________________________________

Runmageddon jest największym w Polsce cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru dla osób po 16 r.ż. są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód). Dla dzieci 4-11 lat dedykowana jest formula KIDS, zaś dla młodzieży między 12- 15 rokiem życia – Junior. Od roku 2019 Runmageddon zaczął zapraszać do wzięcia udziału w sportowej przygodzie całe rodziny, tworząc Runmageddon Family.

Languages »