previous arrow
next arrow
Slider

Wirtualny Londyn Maraton

Wirtualna edycja Virgin Money London Marathon osiągnęła pułap 45000 zgłoszonych zawodników, poinformowali organizatorzy. Będzie to najprawdopodobniej największy bieg w historii jaki kiedykolwiek rozegrano. Zarejestrowani biegacze będą rywalizowaćą samodzielnie i przesyłać swoje wyniki. Odbędzie się również wersja „na żywo” dla zawodników z elity i osób na wózkach inwalidzkich. Wydarzenie „rzeczywiste” odbędzie się w niedzielę 4 października w St. James’s Park.

„Londyn to jeden z najpopularniejszych maratonów na świecie, do którego próbuje się zgłosić nawet 457000 osób, aby później wziąć udział w losowaniu i liczyć na znalezienie się na liście startowej. Taką liczbę chętnych zanotowaliśmy w roku 2020”powiedział dyrektor imprezy Hugh Brasher w komunikacie prasowym.

„40 edycja będzie wyjątkowa ze względu na wirtualną formułę. Cieszymy się, że zawodnicy będą mieli szansę zdobycia unikalnego medalu oraz koszulki finiszera. Jesteśmy również pod wrażeniem liczby zgłoszonych biegaczy. To będzie największy wirtualny bieg w historii”.

Największym maratonem w wydaniu realnym był TCS Nowy Jork Maraton w 2019 roku. Linię mety ukończyło wówczas 53627 uczestników.

W przeciwieństwie do większości wirtualnych imprez biegowych, w których uczestnicy mają różne możliwości wyboru daty zmagań, wirtualny Virgin Money London Marathon odbędzie się tylko w jeden dzień. Zawodnicy muszą pokonać dystans 42,195 km od północy do do 23:59:59 w niedzielę 4 października. Biegacze będą korzystać z aplikacji opracowanej przez TCS, aby rejestrować swój bieg. Zawodnicy otrzymają unikalny medal i koszulkę New Balance.

Choć organizatorzy nie wspomnieli o finansach, to pewne jest, że przeprowadzenie wirtualnej wersji maratonuu z tak dużą frekwencją wzmocni budżet zarówno London Marathon Events Limited, organizacji planującej i organizującej imprezę, jak i jej charytatywnego ramienia. , London Marathon Trust. Wirtualny bieg pozwoli również na zbieranie funduszy dla organizacji charytatywnych, co jest jedną z tradycji maratonu.

„Mamy nadzieję, że nasi uczestnicy zgromadzą miliony na cele charytatywne. Nie możemy się doczekać indywidualnych relacji uczestników ”powiedział Brasher.

Virgin Money London Marathon jest częścią Abbott World Marathon Majors . Jest również biegiem ulicznym certyfikowanym znakiem World Athletics Platinum Label.

Languages »