previous arrow
next arrow
Slider

World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 – wszystkie pakiety wyprzedane!

To będzie rekordowy półmaraton w historii kraju! Limit 20 tysięcy zgłoszeń do startu w World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 został właśnie osiągnięty. Gdynia szykuje się na prawdziwe święto biegania!

– Od kilku tygodni, tempo zapisów wyraźnie przyśpieszyło i spodziewaliśmy się, że ostatni pakiet zostanie sprzedany na przełoie listopada i grudnia. Stało się to jednak znacznie wcześniej, bo już 19 listopada, czyli na ponad 4 miesiące przed imprezą – komentuje Gabriel Zdrojewski, rzecznik prasowy World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020. – Niezwykle interesujący jest fakt, że listę startową wypełniają zawodnicy reprezentujący aż 61 państw. Cieszy nas też, że aż 30% wszystkich zapisanych stanowią kobiety – dodaje.
Jak podkreślają organizatorzy, najwyższa ranga zawodów, międzynarodowa atmosfera, spektakularna meta na Plaży Miejskiej w Gdyni, a także zaprezentowany niedawno unikalny medal finishera z działającym kompasem i kroplą bursztynu, to kluczowe wyróżniki imprezy, które sprawiają, że biegacze tak tłumnie obrali kierunek na Gdynię.

– Zapewniam, że jeszcze zaskoczymy. Pracujemy obecnie nad oficjalną koszulką i pełnym pakietem startowym. Postaramy się zaprezentować je w grudniu. Niebawem będziemy też mogli ogłosić pierwsze nazwiska topowych zawodników, którzy powalczą o złoty medal mistrzostw świata. A to jeszcze nie koniec atrakcji, które nas czekają – zapowiada Piotr Jakóbik, dyrektor marketingu World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020.

World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020, które zostaną rozegrane 29 marca 2020 roku, to unikalna okazja, aby amatorzy stanęli ramię w ramię z najlepszymi biegaczami długodystansowymi na świecie, walczącymi o mistrzostwo globu. Poprzednie edycje wydarzenia odbywały się m.in. w Walencji, Kopenhadze i Cardiff.

Więcej informacji na www.worldathleticshalfmarathon.com/gdynia2020


Kontakt:
Gabriel Zdrojewski
PR Manager
LOC, World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020
Mobile: +48 791 468 288 / Email: gabriel@sportevolution.pl

Languages »