previous arrow
next arrow
Slider

Wystartuj w największym półmaratonie w historii! #AllYouNeedIsRunning

Wirtualny bieg masowy w ramach World Athletics Half Marathon Championships – to nowa inicjatywa Światowej Federacji Lekkoatletycznej oraz Lokalnego Komitetu Organizacyjnego. W projekt zaangażowały się legendy sportu z kraju i ze świata. Dzięki temu w mistrzostwach świata będą mogli wystartować wszyscy chętni biegacze, nawet jeśli nie chcą lub nie mogą przyjechać 17 października do Gdyni w Polsce.
Na wstępie należy podkreślić, że organizacja biegu wirtualnego nie oznacza, że bieg konwencjonalny na ulicach Gdyni nie dojdzie do skutku. To inicjatywa realizowana równolegle – chcemy, aby 17 października cały świat pobiegł z nami w największym półmaratonie w historiimówi Michał Drelich, szef komitetu organizacyjnego mistrzostw.
Organizatorzy gdyńskiego czempionatu intensywnie pracują nad tym, aby impreza – w tym bieg masowy – doszła do skutku. Jednak zarejestrowani uczestnicy biegu, którzy nie będą mogli lub chcieli wystartować w konwencjonalnym biegu masowym, mogą już teraz zgłosić chęć przepisania się na bieg wirtualny. W ramach wcześniej wniesionej opłaty, otrzymają nie tylko prawo startu w wirtualnej rywalizacji, ale też pełny pakiet startowy uczestnika biegu masowego, obejmujący oficjalną koszulkę marki Asics, pamiątkowy plecak oraz unikalny medal finishera.

https://www.youtube.com/watch?v=2kPSw1D0OL8&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3pbpgjiHOmh-BLOwwDLJ4nK13Tu8G6n3B50MmJj_CAe2eQlLrH3qOFlko

Bieg wirtualny kierowany jest jednak przede wszystkim do globalnej społeczności biegaczy amatorów, a jego główna idea kryje się w haśle ALL YOU NEED IS RUNNING. Na potrzeby tego projektu powstała specjalna aplikacja „All You Need is Running”, która będzie kompleksowym wsparciem w przygotowaniach do startu dla uczestników biegu wirtualnego, jak i masowego.
Jako biegacz jestem zachwycony, widząc ogromną rzeszę osób, które niedawno rozpoczęły lub powróciły do swojej aktywności biegowej, by utrzymać formę w tym wymagającym okresie związanym z pandemią powiedział Sebastian Coe, przewodniczący Światowej Federacji Lekkoatletycznej.Wyznaczenie sobie celu jest zawsze najlepszą motywacją, by dbać o kondycję i dlatego mam nadzieję, że biegacze podejmą wyzwanie wzięcia udziału w półmaratonie, bez względu na to w jakim miejscu na świecie będą 17 październikadodał.

https://www.youtube.com/watch?v=yof-ZA3Olkc&fbclid=IwAR3OrZRRej-o-2VdvPSzz0y3Y8n-IANX0XECF76zDJYJfU2Hj9bbeDRhMiE

Otwarty charakter inicjatywy podkreśla fakt, że udział w biegu wirtualnym będzie bezpłatny. Aby dołączyć do rywalizacji, wystarczy założyć konto na specjalnie stworzonej platformie www.AllYouNeedIsRunning.com. Każdy może jednak odpłatnie domówić medal finishera – nieco różniący się od oryginalnego medalu gdyńskiego czempionatu – a także koszulkę biegu wirtualnego lub inne gadżety związane z imprezą.

Gdynia kocha sport w każdej formie, również wirtualnej. Wielkim zaszczytem będzie dla nas przyjęcie miana biegowej stolicy świata. I jestem przekonany, że nawet jeśli część z Państwa tym razem nie stawi się na starcie osobiście, to prędzej czy później odwiedzicie nasze piękne miasto i przekonacie się, jak fantastyczne są gdyńskie trasy. Zapewniam, że błękit morza i wszechobecna zieleń zapewniają masę dodatkowej energii. Zapraszamy do Gdyni! Zawszemówi Wojciech Szczurek, Prezydent Gdyni.
Jeden dzień, jeden dystans, dowolne miejsce na świecie, dowolna trasa, dowolne tempo. To będzie wielkie święto biegania, a Polska i Gdynia zapiszą w ten sposób wspaniałą kartę w historii sportu masowego. Do udziału w biegu zachęcają m.in. gwiazdy lekkiej atletyki:
Postarajmy się zrobić największy bieg masowy na świecie i bądźmy razem. Liczę na Was, a ja sam na pewno wezmę w tym biegu udziałmówi Robert Korzeniowski, 4-krotny złoty medalista olimpijski w chodzie sportowym. – Możesz zostać częścią wielkiej historii. Ale na początek, zacznij biegać. Zrób ten mały, pierwszy krok. Reszta już sama pójdziezachęca Marek Plawgo, medalista mistrzostw świata i Europy, a także halowy mistrz Europy w biegu na 400m.
Więcej informacji dotyczących biegu wirtualnego w ramach World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 można znaleźć na stronie www.AllYouNeedIsRunning.com. Tam też biegacze będą mogli dołączyć do regularnych wyzwań biegowych, które pomogą im w przygotowaniach do startu w półmaratonie.

Kontakt:

Łukasz Maleszewski PR Manager, Sport Evolution Mobile: +48 791 468 288 Email: lukasz.maleszewski@sportevolution.pl
Piotr Jakóbik
Marketing Director, Sport Evolution
Mobile: +48 511 291 080
Email: piotr@sportevolution.pl

Languages »