previous arrow
next arrow
Slider

XI edycja biegu „Avon Kontra Przemoc” – podnosimy stawkę do 35 tysięcy kilometrów!

W tegorocznej, wirtualnej edycji biegu „Avon Kontra Przemoc” firma Avon zobowiązała się do przekazania 25 tys. zł na rzecz „Niebieskiej Linii” Instytutu Psychologii Zdrowia za osiągnięcie 25 tys. kilometrów przez uczestników. Po tygodniu zebrano już ponad 22 tys., dlatego Avon zobowiązuje się do przekazania dodatkowej kwoty za osiągniecie wyniku 35 tysięcy. Biegnijmy dalej po kolejne #KilometryKontraPrzemoc!

Uprawiamy sport dla zdrowia, relaksu, a także by pomagać. Taki cel przyświeca biegaczom startującym w corocznym wydarzeniu „Avon Kontra Przemoc – #BiegnijzGarwolinem”. Tym razem pokonane dystanse mają jeszcze większe znaczenie – firma Avon za każdy zarejestrowany kilometr przekaże 1 zł na rzecz Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” Instytutu Psychologii Zdrowia. Do tej pory biegacze osiągnęli już liczbę ponad 22 tys. kilometrów, ale to nie ostatnie słowo powiedziane w tej akcji! W wyzwanie bierze już udział ponad tysiąc uczestników, a cały czas dołączają kolejne osoby! Z tego powodu firma Avon ogłosiła, że jeśli osiągniemy wynik 35 tysięcy kilometrów do 5 lipca, na konto „Niebieskiej Linii” zostanie przekazane dodatkowe wsparcie finansowe.

– Kolejny raz możemy stawić czoła biegowemu wyzwaniu i pomóc osobom doświadczającym przemocy. Cieszymy się, że mimo niesprzyjających warunków udało się zorganizować bieg
i na pewno zapisze się on na kartach historii jako wyjątkowy. Nasz bieg cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że postanowiliśmy podnieść stawkę! Jeśli osiągniemy wynik 35 tysięcy kilometrów, to do założonych 25 tys. zł firma Avon wpłaci dodatkową kwotę na rzecz „Niebieskiej Linii” – podkreśla Piotr Mikołajski, dyrektor fabryki Avon w Garwolinie.

Aby wziąć udział w tym wydarzeniu, wystarczy ściągnąć na telefon aplikację Endomondo, dołączyć do grupy #KilometryKontraPrzemoc i biegać do 5 lipca, zbierając tym samym fundusze na sfinansowanie pomocy psychologicznej i prawnej, która udzielana jest osobom doświadczającym przemocy oraz ich dzieciom. Z racji tego, że nie będą sprzedawane pakiety startowe, uruchomiona została specjalna zbiórka: https://zrzutka.pl/5uzgu5, dzięki której każdy może mieć wkład w osiągnięcie celu. Akcję można również wesprzeć poprzez kupno produktów Avon z symbolem nieskończoności, a dochody z ich sprzedaży są przekazywane m.in. na działalność „Niebieskiej Linii” IPZ. Wszystkich startujących w biegu organizatorzy zachęcają do dodawania postów i zdjęć w mediach społecznościowych wraz z dedykowanymi hashtagami: #AvonKontraPrzemoc, #biegnijzGarwolinem, #KilometryKontraPrzemoc.

Coroczny bieg „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” organizowany jest przez Stowarzyszenie Truchtacz.pl wspólnie z Centrum Kultury i Sportu w Garwolinie, a jego sponsorem jest Avon Operations Polska. Więcej informacji o biegu dostępne jest na stronie www.bieg.truchtacz.pl oraz na profilu FB: www.facebook.com/AVONKontraPrzemoc.


Avon Kontra Przemoc
Firma Avon wierzy w świat, w którym kobiety i dziewczęta mogą żyć bez przemocy, dlatego w 2008 roku w Polsce została zainicjowana kampania Avon Kontra Przemoc. Działania w ramach tej inicjatywy budują świadomość istnienia problemu i koncentrują się wokół edukacji na temat możliwości udzielenia pomocy ofiarom przemocy.

Dzięki funduszom, które firma zebrała w ramach kampanii Avon Kontra Przemoc i przekazała na działanie Niebieskiej Linii pomoc uzyskało 23 883 osoby. W 2019 roku Avon we współpracy z fundacją Feminoteka rozpoczął akcję „Avon Kontra Przemoc – Skreśli niepotrzebne”, w ramach której powstała aplikacja Avon Alert dla ofiar przemocy i ich otoczenia.

Rozpoznawalną inicjatywą kampanii jest coroczny bieg „Avon Kontra Przemoc” w podwarszawskim Garwolinie, który wpisał się na stałe w kalendarz miłośników biegania. Bieg charakteryzuje się bardzo wysokim odsetkiem kobiet, który wynosi średnio około 30 procent, podczas gdy na innych podobnych imprezach kobiety to zaledwie kilkanaście procent biegaczy.
Kontakt dla mediów:
Katarzyna Danił
k.danil@gardenofwords.pl
533 336 520

Languages »