Slider

XIII EDYCJA PÓŁMARATONU KIETRZ & ROHOV

Kietrz od połowy XIII w. był własnością biskupów ołomunieckich. Jeden z nich – Konrad, nadał naszej miejscowości prawa miejskie w 1321r. Miasto nad rzeką Troją nazwane jest miastem tkaczy w związku z rozwojem płóciennictwa i tkactwa już od XVI w. Dobry czas dla tkactwa trwał w Kietrzu do lat dziewięćdziesiątych XX w. Miasto znane jest ze stanowisk archeologicznych kultury łużyckiej i lateńskiej. Może się pochwalić barokowym kościołem parafialnym z XVIII w. Po środku rynku można podziwiać barokową kamienną figurę ze sceną Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny.
W 2021 r. Kietrz obchodzi więc Jubileusz 700 – lecia nadania praw miejskich. Dnia 12 czerwca 2021 r. odbędzie się XIII edycja półmaratonu Kietrz & Rohov, który jest poświęcony w/w jubileuszowi. XIII półmaraton Kietrz & Rohov znalazł się w Projekcie „Aktywnie, razem, bez granic” , który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa RP PRZEKRACZAMY GRANICE. Wszyscy uczestnicy biegu mogą liczyć na bogaty pakiet startowy, atrakcyjne nagrody w kategoriach i do losowania. Zwyciężczynią XII edycji półmaratonu była Tanui Euliter Jepchichir z czasem 1:21:01, a w kategorii mężczyzn Tuei Hosea Kiplagat . Czas zwycięscy 1:09:21.

12 CZERWCA 2021 – PÓŁMARATON KIETRZ & ROHOV ZAPRASZAMY DO KIETRZA NA OBCHODY JUBIEUSZU 700 – lecia NADANIA PRAW MIEJSKICH

Link do formularza zapisów:

https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=5408

reg. 13 – 2021 półmaraton ZATWIERDZONY
Languages »