previous arrow
next arrow
Slider

Zakończenie sezonu RunCzech we włoskim Sorrento

W minioną niedzielę włoskie Sorrento gościło zawodników podczas ostatniej imprezy biegowej spod znaku RunCzech. Bieg Sorrento Positano odbył się w fantastycznej, świątecznej atmosferze i zamknął długi sezon biegów ulicznych serwowanych przez organizatora znanego głównie z doskonałych imprez rozgrywanych na terenie Republiki Czeskiej.

Punktualnie o 9:00, 1680 biegaczy reprezentowanych przez 35 narodowości ruszyło na 27-kilometrową, malowniczą trasę ulicami 15-tysięcznego miasta i wybrzeżem morza Tyrreńskiego. Kilkaset dzieci wraz z rodzicami wzięło udział w biegu Family Run & Friends na dystansie 2km.

Triumfatorem okazał się Włoch Gilio Iannoe, przed laty reprezentant kraju na mistrzostwach świata i Europy w kategoriach juniorskich. Iannoe minął metę w 1:32:10. 28 sekund za jego plecami finiszował jego rodak, Marco Losio, a trzecią pozycję zajął kolejny z Włochów, Marco Ferrari (1:33:11).

Wśród pań zwyciężyła Federica Livi uzyskując czas 1:53:10. Na drugim miejscu uplasowała się Lara Villa, tracąc do triumfatorki 57 sekund. Strefy podium dopełniła Węgierka Sofia Malatinszky (1:59:38).

Kolejną imprezą kombinatu biegowego RunCzech będzie półmaraton w Neapolu 23 lutego 2020. Będzie to równocześnie start nowego sezonu, bogatego w mnóstwo doskonałych imprez z kalendarza RunCzech. Warto dodać, że Neapol Półmaraton szczyci się brązwoym certyfikatem Międzynarodowej Federacji Lekkiej Atletyki (IAAF Bronze Label).