Slider

Zapowiedź 31. Halowych Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters

Wielkimi korkami zbliżają się 31. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters. Zostaną rozegrane 12 lutego 2022.Imprezę, podobnie jak w latach ubiegłych gościć będzie piękna ,,Arena’’ Toruń. Obiekt ten znany jest choćby z organizacji ubiegłorocznych ME w Lekkiej Atletyce dysponuje szybką bieżnią, doskonałym zapleczem rozgrzewkowym, przestronnymi szatniami dla zawodników. W ramach 31 HMP Masters rozegrane zostaną również 5 Halowe Mistrzostwa Polski Lekarzy. W ubiegłym roku za sprawą Anety Lemiesz byliśmy świadkami ustanowienia nowego rekordu świata w kategorii W40 w biegu na 400 m, Pani Aneta zatrzymała zegar z wynikiem 54,80. Te mistrzostwa to poza walką o medale i nowe rekordy życiowe również doskonała okazja do integracji, spotkania znajomych, a także wymiany doświadczeń i wejścia w świat mastersów.

Aby móc wystartować w zawodach tej rangi należy spełniać kilka kryteriów. Po pierwsze wiek: dla kobiet dolną kwalifikującą do grona masters jest ukończenie trzydziestego roku życia, dla mężczyzn ten pułap to trzydzieści pięć lat. Kolejnym wymogiem jest posiadanie licencji zawodniczej. W związku z tym wszyscy chętni do startu w Mistrzostwach Polski muszą zapisać się do klubów sportowych funkcjonujących w ich miejscu zamieszkania i kluby te będą występować o licencje zawodnicze PZLA. Koszt takiej licencji wynosi 80 zł ( do 31 marca ) lub 100 zł w przypadku ubiegania się o licencję po 1.04.2022. Licencja ważna jest jeden rok i opłata również. Zarząd PZLA, aby zachęcić kluby sportowe do przyjmowania w swoje szeregi zawodników masters, 31 sierpnia 2021 uchwalił Regulamin PZLA Klubowy Mistrz Polski, który przewiduje punkty do klasyfikacji klubowej zdobyte przez mastersów za tytuły Mistrza Polski, Europy i Świata. Mając świadomość, że nie wszyscy mastersi mają możliwość zapisania się do klubu sportowego wynegocjowaliśmy z PZLA, że dla nich o licencje występował będzie Zarząd PZLAM. Opłaty takie same jak za licencje uzyskiwane poprzez kluby sportowe. Po świętach przedstawimy procedurę ubiegania się o licencje przez PZLAM. Zawodnicy – mastersi posiadający licencje zawodnicze PZLA będą mogli startować we wszystkich zawodach organizowanych przez PZLA, oczywiście o ile regulamin tych zawodów przewiduje taką możliwość. Za udział w mistrzostwach obowiązują następujące opłaty: 3 konkurencje, pierwsze dwie po 20 zł każda, a trzecia – 30 zł. Opłata dodatkowa dla osób niebędących członkami PZLAM 50 zł. Opłata wpisowa dla nowych członków 10 zł i składka członkowska 120 zł.

Regulamin dostępny jest pod tym linkiem: https://pzlam.pl/pl/zawody/31hmpwlam/.Po więcej informacji zapraszamy do odwiedzenia strony: www.pzlam.pl, gdzie można zarejestrować swój udział w Mistrzostwach Polski oraz do śledzenia profilu na fb: https://www.facebook.com/pzlamasters/

Languages »