previous arrow
next arrow
Slider

Zapraszamy na 14. PKO Półmaraton Rzeszowski

Rzeszów wraca do biegania! Już 19 czerwca odbędzie się 14. PKO Półmaraton Rzeszowski, a 20 czerwca – 6. PKO Sztafeta Półmaratońska. Po raz kolejny sponsorem tytularnym wydarzeń jest PKO Bank Polski. Uczestnicy obu biegów mogą wziąć udział w akcji charytatywnej „biegnę dla…”
i pomóc chorej Julii.

Na rzeszowskie Bulwary powraca wielkie sportowe wydarzenie – PKO Półmaraton Rzeszowski. Biegacze znowu mają możliwość przeżywania emocji związanych z rywalizacją i doskonałą okazję do pomagania, uczestnicząc w akcji charytatywnej „biegnę dla Julii”. Trzymam kciuki za wszystkich startujących.mówi Aleksander Puła, dyrektor Makroregionu Korporacyjnego w Lublinie, w PKO Banku Polskim

W tym roku, grupy po 250 biegaczy będą mogły startować co 30 minut. Sami mogą wybrać preferowaną godzinę startu, począwszy od 7:00. Decydująca będzie kolejność zgłoszeń. Limit uczestników wynosi 1000 osób, przy czym nie wliczają się w niego ci, którzy w pełni zaszczepią się przeciw COVID-19.

Limit osób, które mogły wystartować w jednym biegu o określonej godzinie, wynosił 250. Trzeba było wpaść na pomysł, jak to poukładać, żeby w zawodach mogło wziąć udział więcej chętnych. Nam się to udało! podkreśla Mirosław Wierzbicki, prezes Stowarzyszenia Rzeszów Biega

14. PKO Półmaratonowi Rzeszowskiemu towarzyszyć będzie 6. PKO Sztafeta Półmaratońska. Wystartuje 20 czerwca. Uczestnicy, w podziale na 4 kobiety i 4 mężczyzn, będą pokonywać dystans na odcinkach: 5,5 km + 5 km + 5,5 km + 5 km. Dopuszcza się też start sztafet mieszanych, ale będą one klasyfikowane w kategorii mężczyzn. Na dwa tygodnie przed zawodami na liście startowej znalazło się 60 zespołów. Dla uczestników przygotowano pomarańczowe koszulki z nazwą imprezy oraz czarno-białą grafiką przedstawiającą jeden z symboli Rzeszowa – Most im. Tadeusza Mazowieckiego, otwarty w 2015 r. Most stał się też motywem niebieskich medali na smyczach w tym samym kolorze.

Uczestnicy obu biegów mogą wziąć udział w akcji charytatywnej „biegnę dla…” i pomóc chorej Julii. Organizatorem akcji jest Fundacja PKO Banku Polskiego. Kartki-identyfikatory akcji „biegnę dla Julii” będzie można odbierać w biurze zawodów w czasie jego pracy.

Fundacja od 2013 roku organizuje akcje charytatywne „biegnę dla…”. Dotąd odbyło się ich już ponad 460, a Fundacja PKO Banku Polskiego wsparła ponad 520 beneficjentów łączną kwotą prawie 6,2 mln zł. W akcje pomocy zaangażowało się prawie 208,5 tys. biegaczy.

PKO Bank Polski i jego Fundacja organizują akcję „biegnę dla…” wpisującą się w ideę programu PKO Banku Polskiego „PKO Biegajmy razem”. Więcej o programie łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności można przeczytać na stronach:

bankomania.pkobp.pl/sport;

www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem

www.instagram.com/pkobiegajmyrazem;

www.twitter.com/biegajmy_razem

Languages »