previous arrow
next arrow
Slider

Zaproszenie na 29. Bieg im. Jana Kilińskiego

Po dwuletniej przerwie do kalendarza biegowego wraca Ogólnopolski Bieg im. Jana Kilińskiego na dyst. 21,097 km. Bieg z 29-letnią tradycją, organizowany od 1992 roku niezmiennie w dniu 3 maja. Od początku odbywa się na trasie Mogilno-Trzemeszno, ze startem na Rynku w Mogilnie i metą na Stadionie, na pograniczu dwóch województw: kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego. Droga asfaltowa.

 

 

Biegowi głównemu towarzyszą inne mniejsze bigi:
–  bieg na dystansie 3,5 km, który odbywa się ulicami Trzemeszna,
–  biegi młodzieżowe i dziecięce na dystansie od 100 m do 1000 m.
Wszyscy uczestnicy, również Ci najmłodsi otrzymują medal, na którym widnieje patron biegu Jan Kiliński. Zawodnicy biegu głównego oraz biegu na dyst. 3,5 km otrzymują pakiet startowy z koszulka biegową.

 

Biegi dla najmłodszych są bezpłatne a zapisy odbywają się w dniu biegu. Zapisy do półmaratonu oraz biegu 3,5 km odbywają się przez portal biegowy datasport.pl lub na stronie www.bieg-kilinskiego.pl

Nie jest to bieg masowy, a raczej dla zawodników, którzy wolą mniejsze biegi. Limit ustanowiono do 500 zawodników.
Standardowo weryfikacje odbywają się na Stadionie Miejskim w Trzemesznie (ul. Sportowa 19), następnie autokary przewożą zawodników na start na Rynek w Mogilnie.
Po biegu czekać będzie na zawodników ciepła grochówka, a także wypieki lokalnych sołectw pajda chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym lub z gzikiem.
Organizatorzy przygotowali ponad 100 statuetek unikatowych, metalowych w kształcie Jana Kilińskiego dla uczestników biegów, które otrzymają zawodnicy od samego Jana Kilińskiego na podium.

Languages »