previous arrow
next arrow
Slider

Zaproszenie na 30. Bieg po Plaży w Jarosławcu

Bieg po Plaży w Jarosławcu (3 lipca 2022r.) już na stałe wpisał się do Ogólnopolskiego kalendarza imprez biegowych i stwarza okazję integracji miłośników aktywności fizycznej w urodziwej nadmorskiej miejscowości. Po przerwie spowodowanej pandemią gospodarze i organizatorzy z wielką radością wyczekują tego sportowego, jubileuszowego święta.

 

Jarosławiecka impreza biegowa rozrosła się do rangi festiwalu biegowego. Poza biegiem głównym na dystansie 15 km odbywają się również imprezy towarzyszące: Bieg Samorządowy „Bursztyn Jarosławca”, Bieg Milusińskich (do 7 lat), Bieg Rekreacyjny „Podziel się życiem” oraz Biegi Młodzieżowe „Powitanie lata”.

Tegoroczny bieg jest częścią nowatorskiego i niepowtarzalnego projektu „Orły Biegowe”,
w którego skład wchodzi jeszcze Maraton Dębno oraz Hunters Godzisk Półmaraton Słowaka w Grodzisku Wielkopolskim.

W sobotę 2 lipca 2022 r. na placu za Punktem Informacji Turystycznej w Jarosławcu odbędzie się Piknik Przedbiegowy, który rozpocznie się o godz. 15:00 Kiermaszem Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Postomino. Piknikowi będzie towarzyszyć wielkie grillowanie, gdzie o godz. 17:00 nastąpi pokaz kulinarny w wykonaniu Mariusza Szweda – finalisty Master Chefa. Zaserwuje on makaron z wielkiej patelni.  Na godz. 19:00 zaplanowano warsztaty teatralne, następnie o godz. 20:00 na scenie wystąpi Teatr Tęcza ze Słupska ze spektaklem „Osobliwe zdarzenie”. Godzinę później na scenie zagra i zaśpiewa Szymon Wydra.

Bieganie po plaży ma swój urok, i nie można go porównywać z biegiem po lesie czy w parku . Wymaga więcej wysiłku, jednak nadmorskie widoki i jod to wynagradza. Coraz więcej biegaczy łączy udział w biegu z wypoczynkiem nad Bałtykiem.

Tak więc, spiesz się!!! Zapisy elektrycznie trwają do 20 czerwca, na ten moment opłata startowa wynosi 90zł. Później opłata wzrasta do 100 zł i jedyną opcją uiszczenia jej będzie wyłącznie gotówka w sekretariacie biegu.

Biuro zawodów czynne będzie:

  • 2 lipca 2022 r. (sobota) – sala sportowa przy Szkole Podstawowej w Jarosławcu ul. Bałtycka 65B
    w godz. 18:00-21:00;
  • 3 lipca 2022 r. (niedziela) – sala sportowa przy Szkole Podstawowej w Jarosławcu ul. Bałtycka 65B

w godz. 7:00 – 11:15

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie www.biegpoplazy.pl

 

https://www.youtube.com/watch?v=fOaJ5J4YzzI&t=2s

Dodatkowych informacji udziela Centrum Kultury i Sportu w Postominie:

Marek Leśniewski – dyrektor biegu

tel. (59) 810-93-73; 601-861-110

email: dyrektor.ckis@postomino.pl

Adrian Pawłowski

tel. (59) 810-93-73;  514-009-680

email: sport@postomino.pl

Languages »