previous arrow
next arrow
Slider

Zmagania uczestników 3. edycji Przeszkodowego Biegu Hutnika w chłodnej aurze

III edycja Przeszkodowego Bieg Hutnika mimo trudnych warunków atmosferycznych nie odstraszyła uczestników. W zmaganiach wystartowało ponad 300 zawodników z całej Polski. Poziom rywalizacji oraz skala trudności były wyższe niż przed rokiem.

Zmagania biegowe na terenie Huty ArcelorMittal Warszawa stają się powoli tradycją sportowych warszawskich Bielan i znajdują się w kalendarzach wielu zawodników OCR. W niedzielę od samego ranka tłumy biegaczy i wolontariuszy kłębiły się wokół biura zawodów. Zapisy zakończyły się kilka dni przed startem z uwagi na wypełnienie pełnej puli dostępnych miejsc – 300. Zawodnicy rywalizowali w kategoriach OPEN mężczyzn i kobiet oraz w klasyfikacji zespołowej. Podobnie jak przed rokiem była również kategoria Masters, czyli biegaczy i biegaczek w wieku 40+. Start i meta usytuowane były w pobliżu dziedzińca głównego, choć w tym roku zawodnicy biegali w przeciwnym kierunku niż podczas ostatniej edycji. Już na samym początku, po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów czekała ich pierwsza przeszkoda zbudowana z opon. W trakcie jej pokonywania dodatkowym utrudnieniem były unoszące się obłoki dymu o ….zapachu perfum, nawiązujące do jednego z Partnerów biegu – perfumerii internetowej Tagomago.pl. Po jej sforsowaniu na zawodników czekały zasieki z drutu kolczastego. Cała trasa, licząca ponad 8 km naszpikowana była przeszkodami i wyzwaniami. Kontenery i rowy z wodą, przeszkody, nierówności terenu czy osławiona hałda piachu spod Galerii Młociny. Organizatorzy zadbali o to, by zapewnić biegaczom moc wrażeń i atrakcji. W zgodnej ocenie uczestników, trasa była trudniejsza niż rok wcześniej, a przeszkody bardziej selektywne.

Rywalizacje toczyli również najmłodsi. Na specjalnie wydzielonym torze przeszkód ścigali się na dystansach od 600 do 1600 metrów w zależności od kategorii wiekowej. Nikt nie odpuszczał, choć najważniejsza była zabawa i frajda z pokonywanych przeszkód. Po przekroczeniu linii mety każdy malec otrzymywał medal oraz pączka dla uzupełnienie utraconej energii. Dla najlepszych przewidziano dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

W rywalizacji seniorów nie było niespodzianek. Zgodnie z przypuszczeniami wśród mężczyzn zwyciężył ambasador biegu, medalista mistrzostw świata w biegach OCR Wojciech Sobierajski z OCRA Poland (57:27). Za nim na metę wpadli Bartosz Januszewski z drużyny Kosiarze (59:01) oraz Damian Ebert z Bestie OCR Legionowo (61:48). Wśród kobiet zwyciężczynią została Olga Limanowska (92:11). Kolejne miejsca zajęły reprezentantki Nie W Szczepionkę Team – Diana Parol (106:14) oraz Daria Ciosek (113:10)

W klasyfikacji zespołowej wygrał zespół Kosiarzy. Drugie miejsce wywalczyła drużyna Bestie OCR Legionowo, a trzecie ekipa Huta ArcelorMittal Warszawa. Łącznie w zawodach sklasyfikowano 264 zawodników. Szczegółowe wyniki dostępne są pod adresem: http://projektigrzyska.pl/wyniki/216-iii-przeszkodowy-bieg-hutnika/

Po uroczystej dekoracji zwycięzców organizatorzy zakomunikowali o terminie kolejnej edycji zawodów. Przyszłoroczna odsłona odbędzie się 4 października 2020 roku. Trwają już zapisy do biegu.

***

Kontakt dla mediów:
Michał Hasik
media@hutnikwarszawa.pl
kom. 535 999 689

Languages »