Slider

Związek Organizatorów Sportu Masowego łączy siły z innymi branżami i organizuje konferencję „Sport Masowy po Covid-19”

Związek Organizatorów Sportu Masowego dołącza do Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń. A już w najbliższą sobotę, 13 lutego organizuje bezpłatną konferencję online „Sport Masowy po Covid-19”. Podczas konferencji zostaną zaprezentowane wyniki ogólnopolskiego badania, w którym wzięło udział ponad 10.000 osób.

W skład Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń wchodzi 19 organizacji reprezentujących ponad 500 polskich przedsiębiorców, realizujących zarówno mniejsze projekty (np. szkolenia, spotkanie firmowe), jak i też kreujące takie przedsięwzięcia, jak m.in.: Europejski Kongres Gospodarczy, IMPACT, targi MSPO, czy festiwal Open’er.

Mamy nadzieję, że w drodze dialogu z Rządem uda nam się doprowadzić w krótkim czasie do odmrożenia szeroko rozumianej branży eventowej. Od wielu miesięcy pokazujemy, że jesteśmy na to przygotowani, że jesteśmy w stanie organizować wydarzenia w sposób bezpieczny, z zachowaniem reżimu sanitarnegomówi Michał Drelich, członek zarządu Związku Organizatorów Sportu Masowego.W branży eventowej działa ponad 38 tysięcy firm, które organizowały kilkanaście tysięcy imprez rocznie, a wartość całego sektora wycenia się na około 3 miliardy złotych, co stanowi 1,5% polskiego PKB. Dołączamy do Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń, bo wierzymy, że razem będziemy silniejsi. Łączy nas nie tylko cel, ale także wartości i metody działańdodaje.

W najbliższą sobotę, 13 lutego Związek Organizatorów Sportu Masowego organizuje konferencję online „Sport Masowy po Covid-19”. Najwięksi polscy organizatorzy będą starali się przedstawić prognozy dla przyszłości branży sportu masowego. Konferencja zakończy się debatą z udziałem przedstawicieli samorządów oraz Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, którą poprowadzą Jacek Kurowski z TVP Sport oraz Michał Walczewski z portalu MaratonyPolskie.pl. Konferencję będzie można oglądać bezpłatnie na oficjalnym fanpage’u Związku Organizatorów Sportu Masowego: https://www.facebook.com/Sport-Masowy-133419155126152

Program konferencji „Sport Masowy po Covid-19”

BLOK 1
– 12:10 Sport Masowy po Covid-19 – wyniki ogólnopolskiej ankiety; podsumowanie i wnioski (Michał Drelich – SE Group)
– 12:30 Rynek imprez biegowych po Covid-19 (Mirosław Bieniecki – Fundacja Bieg Rzeźnika)
– 12:50 Rynek imprez kolarskich po Covid-19 (Szymon Syrzistie – JoyRide)
– 13:10 Rynek imprez triathlonowych po Covid-19 (Marcin Florek – Labosport)

BLOK 2
– 14:00 Znaczenie branży sportu masowego dla życia społecznego i systemu ochrony zdrowia (Jakub Fedorowicz – parkrun Polska)
– 14:20 Wartość branży sportu masowego w kontekście odbudowy lokalnego biznesu: hotele, restauracje, turystyka (prof. Zygmunt Waśkowski – Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu)
– 14:40 Znaczenie prywatnych organizatorów dla rynku imprez masowych (Marek Tronina – Fundacja Maraton Warszawski)

BLOK 3
– 15:30 Czy organizatorzy imprez potrzebują podmiotu do reprezentowania interesów zbiorowych?
– 15:50 Jak podtrzymać więź z uczestnikami imprez masowych w czasie pandemii? (Grzegorz Kuczyński – Fundacja Białystok Biega)
– 16:10 Czego potrzebuje branża imprez masowych, by się odrodzić? (Bohdan Witwicki – Silesia Pro Active)

BLOK 4
– 17.00 – 18.30 – DEBATA

Związek Organizatorów Sportu Masowego zrzesza największych polskich organizatorów oraz firmy świadczące usługi na rzecz branży. Więcej informacji na stronie www.sportmasowy.pl

Kontakt:

Łukasz Maleszewski
PR Manager
+48 791 468 288
lukasz.maleszewski@sportevolution.pl

Languages »