previous arrow
next arrow
Slider

„Biegaj w Krakowie!” – rusza edycja treningów 2024 Nowością specjalne zajęcia „Kobiety w biegu”

 

W najbliższy weekend odbędą się pierwsze w 2024 roku zajęcia biegowe w ramach projektu prowadzonego przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie – organizatora Cracovia Maraton, Biegu Trzech Kopców i Cracovia Półmaratonu Królewskiego – wspólnie z marką ASICS oraz ze Sklepem Biegacza. Oprócz tradycyjnych, sobotnich treningów „Biegaj w Krakowie!” (początek 20 stycznia), w tym roku przygotowane zostały specjalne zajęcia tylko dla pań – „Kobiety w biegu”, które będą odbywać się raz w miesiącu. Inauguracyjny trening dla biegających pań zostanie przeprowadzony w niedzielę, 21 stycznia.

 ZIS w Krakowie, wspólnie ze sprawdzonymi partnerami – marką ASICS oraz Sklepem Biegacza, w tym roku po raz kolejny wychodzi naprzeciw oczekiwaniom biegaczy, zapraszając ich do wyjątkowej społeczności i licząc na wzajemną inspirację, motywację i dzielenie się doświadczeniem w duchu prawdziwie sportowej atmosfery. Uczestnicy trenują podzieleni na grupy – z uwzględnieniem poziomu zaawansowania. Przyjść może każdy dorosły, nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Zajęcia prowadzi zespół wykwalifikowanych trenerów z doświadczeniem zawodniczym, z olimpijczykiem, medalistą mistrzostw świata i Europy, Grzegorzem Sudołem na czele.

Zajęcia odbywają się co sobotę o godz. 10:00 przy Błoniach Krakowskich (zbiórka przed Sklepem Biegacza w pasażu Stadionu Miejskiego Cracovia przy ul. Józefa Kałuży 1). Natomiast w ostatnie soboty miesiąca zaplanowane są tzw. treningi wyjazdowe – np. w Puszczy Niepołomickiej czy w Lasku Wolskim. Dodatkowo przewidzianych jest kilka treningów halowych w tygodniu. Przed Cracovia Maraton, Biegiem Trzech Kopców i Cracovia Półmaratonem Królewskim nie zabraknie też tradycyjnych „Śniadań Biegowych”.

Zajęcia są zróżnicowane tak, aby zaprezentować uczestnikom różne metody i formy pracy. Treningi są dostosowane do poziomu biegowego uczestników oraz modyfikowane w zależności od specyfiki jednostki. Wspólnie można przygotować się do najważniejszych imprez biegowych w Krakowie oraz spędzić aktywnie każdy weekend.

Pierwsze zajęcia odbędą się w sobotę, 20 stycznia.

„Kobiety w biegu”

Tegoroczną nowością są cykliczne, organizowane raz w miesiącu (w niedziele) zajęcia tylko dla kobiet. Będą okazją nie tylko do wspólnego, biegowego treningu, ale też do rozmów z inspirującymi kobietami związanymi ze światem sportu.

Na pierwszym spotkaniu, które zostanie zorganizowane w niedzielę, 21 stycznia o godz. 9:00 będą gościć:

Zuzanna Bieńczak – Community Manager drużyny ASICS FrontRunner Polska, zajmująca się tą społecznością od ponad 4 lat, biegaczka długodystansowa, która od 8 lat startuje w zawodach – od biegów ulicznych po stukilometrowe po górach;

Monika Czyż-Cupryś – magister dietetyki, z wykształcenia i z pasji, biegaczka, maratonka, kochająca gotować i podróżować, codziennie pokazująca, jak zdrowo się odżywiać i łączyć to z aktywnością, ekspertka ASICS.

Zajęcia poprowadzą trenerki z doświadczeniem zawodniczym, które wprowadzą w świat biegania początkujące pasjonatki aktywności fizycznej i będą służyć radą bardziej doświadczonym biegaczkom.

W ASICS wierzymy, że ruch ma zbawienny wpływ na umysł, dlatego naszym hasłem na rok 2024 będzie „Move Your Mind”, czyli w wolnym tłumaczeniu „Porusz swój umysł”.  Rozwijając naszą współpracę z Zarządem Infrastruktury Sportowej w Krakowie, nie ograniczamy się wyłącznie do zajęć grupowych, ale mocniej koncentrujemy się na kobietach i ich sportowych oraz mentalnych potrzebach. Wiemy, że dla wielu z nich aktywność fizyczna nadal nie jest czymś oczywistym i trudno wygenerować im czas pośród obowiązków dnia codziennego. Zachęcamy więc do wyjścia z domu, zaangażowania się w naszą społeczność i spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu — powiedział Daniel Bogacki, Activation Specialist w ASICS Polska.

Kontynuujemy tradycyjny cykl bezpłatnych treningów biegowych dla mieszkańców i gości naszego miasta, dzięki któremu co tydzień mogą spotykać się i pod okiem uznanych fachowców szlifować swoje umiejętności czy przygotowywać się do udziału w imprezach wchodzących w skład Królewskiej Triady Biegowej. W wakacje 2023 roku w Krakowie organizowane były dodatkowe zajęcia dla pań pod hasłem „Kobiety w biegu”, które zostały znakomicie przyjęte i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Teraz razem z marką ASICS postanowiliśmy rozszerzyć ten projekt. Oferując możliwość comiesięcznych spotkań w damskim gronie, chcemy aktywizować kobiety i pokazywać im, że bieganie to też źródło wielu inspiracji – dodał Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Miejscem spotkań jest pawilon medialny Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana w Krakowie (ul. Reymonta 20, wjazd od al. 3 Maja; dla uczestniczek dostępny będzie darmowy parking na hasło „Kobiety w biegu”), gdzie na czas treningu będzie można pozostawić rzeczy osobiste. Na początek są przewidziane rozmowy ze wspomnianymi ekspertkami, a następnie trening w Parku Jordana i na Błoniach Krakowskich.

Spotkania są otwarte dla wszystkich pełnoletnich kobiet, bez względu na poziom zaawansowania biegowego. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Kolejne są zaplanowane na 18 lutego i 10 marca.

Ponadto, od soboty z okazji inauguracji treningów, do 23 stycznia br. lub wyczerpania zapasów do zakupu dowolnego obuwia ASICS – Sklep Biegacza doda plecak biegowy ASICS za symboliczną złotówkę. Oferta dotyczy tylko sprzedaży stacjonarnej w Sklepie Biegacza Kraków.

 

 

Languages »