previous arrow
next arrow
Slider

Dobry Bieg Adama Nowickiego w Manchesterze

Adam Nowicki, aktualny mistrz Polski w biegu na 10km zanotował bardzo dobry start w Manchesterze. W mocnej stawce biegu Great Manchester Run na 10km zajął 6 miejsce z czasem 29:01, pokonując m.in. 4-krotnego mistrza olimpijskiego Mo Farah’a.

Nowicki jest obecnie najlepszym, polskim maratończykiem. Reprezentował kraj na igrzyskach w Tokio, a przed rokiem zajął 15 miejsce podczas mistrzostw Europy w Monachium. Przed trzema miesiącami jako czwarty Polak rozprawił się z barierą 2:10:00 w maratonie pokonując trasę w Sewilli w 2:09:48.

Źródło zdjęcia: fanpage facebookowy Adama Nowickiego (zachęcamy do odwiedzania!)

Zwyciężył były rekordzista Włoch w maratonie i półmaratonie, Eyob Faniel, 5 zawodnik ostatnich mistrzostw Europy na 42km i 195m. Drugie miejsce zajął brązowy medalista ubiegłorocznych halowych mistrzostw świata w biegu na 3000m, Marc Scott. Trzeci metę minął Australijczyk Stewart McSweyn, siódmy zawodnik igrzysk olimpijskich sprzed dwóch lat w biegu na 1500m. McSweyn posiada wyśmienity rekord na 1500m – 3:29.51.

Adam Nowicki metę minął w 29:01 co jest jego 2 wynikiem w karierze po ubiegłorocznym rekordzie życiowym z Malagi (28:44). 10 sekund za plecami Polaka finiszował największy długodystansowiec ostatnich dziesięciu lat, Brytyjczyk Mo Farah. Legendarny Mo kończy powoli swoją długą i bogatą karierę w czasie której zdobył 4 tytułu mistrza olimpijskiego i aż 6 mistrza świata.

Na facebooku Adam podzielił się swoimi odczuciami na temat biegu:

Great Manchester Run Odpaliłem w 29:01 meldując się jako szósty zawodnik na mecie.

Na takie biegi jedzie się przede wszystkim po to, aby biegowo „zaszaleć”.

Wiedziałem ze jestem dobrze przygotowany i stać mnie na szybkie bieganie. Nie kalkulowałem – biegałem w pierwszej grupie. 3km – 8:20 5km – 14:09. Do około 8km walczyłem w „ramie w ramie”z najlepszymi Na końcówce zabrakło kropki nad i i może dobrze, jest informacja zwrotna nad czym pracować i co zmienić. To mój drugi wynik w karierze na tym dystansie. Pierwszy raz bez zegarka na biegu. Wzorowa organizacja. 25 tysięcy osób na starcie robi ogromne wrażenie. Mistrz Mo Farah pokazujący ze masz przejść przed niego podczas biegu – bezcenne. Pozostaje śledzić rankingi World Atletics pod kątem MŚ i planować kolejne przygotowania.

Wśród pań zwycięstwo odniosła doskonała, utytułowana Helen Obiri z Kenii. Dwukrotna wicemistrzyni olimpijska i mistrzyni świata uzyskała 31:14. Druga na mecie, mistrzyni olimpijska w maratonie z Tokio Peres Jepchirchir dobiegła z czasem 31:59. Trzecią okazała się Brytyjka Cali Thackery, 6 zawodniczka ostatnich mistrzostw Europy w biegu na 5000m.