previous arrow
next arrow
Slider

Już ponad 2,5 tysiąca uczestników Biegu „Policz się z cukrzycą”

Od 14 listopada trwają zapisy na Bieg „Policz się z cukrzycą”. W ramach najbliższego Finału WOŚP zrealizowana zostanie już 18. edycja tego sportowego happeningu. Jak dotąd swój udział zgłosiło niemal 2700 osób.

Bieg „Policz się z cukrzycą” już po raz 18-ty towarzyszyć będzie Finałowi WOŚP. Zapisy na wydarzenie – zarówno na jego stacjonarną formę, czyli ulicami Warszawy, jak i tzw. bieg wirtualny, w którym 5-kilometrowy dystans pokonywać można w dowolnym miejscu – tradycyjnie wystartowały w Światowym Dniu Cukrzycy.

Zapoznaj się z najważniejszymi informacjami o biegu

Chętni do udziału w akcji do wyboru mają trzy formy biegu:

  • bieg ulicami Warszawy, realizowany 28 stycznia;
  • bieg wirtualny, w przypadku którego to uczestnik wskazuje miejsce i datę (pomiędzy 22 a 28 stycznia) pokonania 5-kilometrowego dystansu;
  • bieg organizowany przez Sztab (wydarzenia mogą się odbywać już od 15 grudnia).

Youtube

Zapisy na dwa pierwsze typy biegu realizowane są przez platformę SlotMarket.pl – osobno na bieg ulicami Warszawy, osobno na bieg wirtualny. Organizacją tych biegów po raz kolejny zajmuje się agencja Sport Evolution.

Kolejny już rok biegamy podczas Finału WOŚP z tysiącami uśmiechniętych, sportowych wariatów. Czujemy się tym zaszczyceni, a ta mała cegiełka, jaką dokładamy do „letniej zadymy w środku zimy”, to dla nas najlepszy sposób na wejście w nowy sezon. Głęboko wierzę też, że Bieg „Policz się z cukrzycą” to idealny pierwszy cel dla tych, którzy na przełomie roku obiecują sobie, że zaczną się regularnie ruszać.

Piotr Jakóbik, agencja Sport Evolution

Zapisy na bieg i wydarzenia sportowe realizowane przez Sztaby organizowane są bezpośrednio w Sztabach.

Jak dotąd swój udział w biegu na terenie Warszawy zgłosiło prawie 1700 osób, a w biegu wirtualnym – ponad tysiąc. Łącznie to już niemal 2700 biegaczy!

Uczestnicy biegu wspierają realizowany przez WOŚP Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi dla Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą. Środki z pakietów startowych przeznaczane są na zakup pomp insulinowych, dzięki którym diabetyczki mają szansę na bezpieczną i spokojną ciążę.

O czym warto wiedzieć?

  • Na bieg warszawski pakiety można nabyć do 28 stycznia lub wyczerpania miejsc (maksymalnie 5000 osób), na bieg wirtualny – do 28 stycznia włącznie.
  • Wszyscy uczestnicy w ramach pakietu startowego otrzymują pamiątkową pomarańczową koszulkę, buff i medal, a uczestnicy biegu warszawskiego – dodatkowo numer startowy.
  • Aby pokonany przez uczestnika biegu dystans zliczył się do ogólnej puli, należy dołączyć do wyzwania na dedykowanej platformie.
  • Głównym sponsorem biegu jest Dawtona – producent szerokiego asortymentu produktów warzywnych i owocowych – wspierająca akcję „Policz się z cukrzycą”.

Bieg „Policz się z cukrzycą” w ramach 31. Finału WOŚP, fot. Radek Raszka

Podczas 31. Finału WOŚP odbył się bieg ulicami Warszawy oraz bieg wirtualny. W obu wydarzeniach uczestniczyło ponad 11 tysięcy osób z 19 krajów, które wspólnie pokonały ponad 56 tysięcy kilometrów. Przy okazji finałowego grania odbyło się wiele lokalnych imprez sportowych, z których większość to były biegi ale ale też inne dyscypliny sportowe.

Dzięki biegom „Policz się z cukrzycą” organizowanym przez WOŚP w latach 2014-2022 Fundacja kupiła 272 pompy insulinowe, środki zebrane podczas ostatniego Finału pozwolą na zakup kolejnych 76 pomp.

  1. Bieg „Policz się z cukrzycą” realizowany jest w ramach 32. Finału WOŚP, który odbędzie się 28 stycznia 2024 roku. Celem zbiórki są płuca po pandemii – zgromadzone środki przeznaczone zostaną na zakup urządzeń dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Mottem akcji jest „Tu wszystko gra OK!”.

Piotr Jakóbik

Marketing Director Sport Evolution

+48 511 291 080

Linkedin: https://www.linkedin.com/in/pjakobik/

Languages »