previous arrow
next arrow
Slider

MŚ W PÓŁMARATONIE – GDYNIA 2020 – Półmaratończycy pomagają dzieciom

Uczestnicy World Athletics Half Marathon Championships Gdynia Virtual Mass Race pomagają osieroconym dzieciom. Do wsparcia akcji charytatywnej organizowanej w ramach mistrzostw świata w półmaratonie zachęca Anna Dereszowska – ambasadorka Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce.

Wirtualny bieg masowy w ramach mistrzostw świata w półmaratonie to nie tylko realny wysiłek każdego z uczestników, to także możliwość rzeczywistej pomocy opuszczonym i osieroconym dzieciom. Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce, zawodnicy mogą przekazać dowolną kwotę pieniędzy na rzeczy najmłodszych, którymi opiekuje się ta międzynarodowa organizacja charytatywna. Akcję w ramach World Athletics Half Marathon Championships Gdynia Virtual Mass Race wsparła Ambasadorka Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce Anna Dereszowska, aktorka teatralna i filmowa.

Drodzy zawodnicy, uczestnicy wirtualnego biegu organizowanego w ramach mistrzostw świata w półmaratonie w Gdynipowiedziała Anna Dereszowska. – Trzymam za Was kciuki, jestem pełna podziwu dla waszej determinacji, Waszego zaangażowania w przygotowania do tego wydarzenia, w treningi. Zanim jednak staniecie na linii startu, chciałam was prosić o pomoc dla tych, którzy swoją walkę toczą codziennie, dla najbardziej potrzebujących dzieciaków osieroconych i porzuconych, podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Wasz gest, Wasza pomoc, to dla tych dzieci szansa na dobre życie, dobry start i na prawdziwe szczęśliwe dzieciństwo. Już teraz z góry dziękuję Wam za pomoc dzieciakom z SOS Wioski Dziecięce, a za Was trzymam kciuki!podsumowała aktorka.

Zobacz filmik TUTAJ

​Cała procedura wpłaty pieniędzy jest bardzo prosta, intuicyjna i odbywa się podczas darmowej rejestracji. Wirtualny bieg w ramach mistrzostw świata w półmaratonie jest bezpłatny, ale każdy może podczas zapisywania się w aplikacji SlotMarket.pl, przekazać dowolną kwotę na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Do tej pory biegacze wpłacili już kilka tysięcy złotych.

Dzięki zaangażowaniu tak wielu ludzi z pasją jesteśmy w stanie nieprzerwanie nieść pomoc naszym małym podopiecznym, a nawet najmniejsze wsparcie ma dla naszych dzieci ogromnie znaczenie. Zbliżający się półmaraton jest również pięknym wzorem do naśladowania – nie tylko w wymiarze zdrowia i sportu, ale także w kontekście współpracy – że mimo trudnego dla wszystkich czasu można wspólnie zdziałać naprawdę piękne rzeczymówi Anna Choszcz-Sendrowska, przedstawicielka Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

Rejestracja uczestników oraz wsparcie akcji charytatywnej na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce trwa do 15 października. Wirtualny bieg masowy w ramach World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 odbędzie się 17 października.

Więcej informacji dotyczących biegu wirtualnego World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 można znaleźć na stronie www.AllYouNeedIsRunning.com.

Łukasz Maleszewski
PR Manager
+48 791 468 288
lukasz.maleszewski@sportevolution.pl

Piotr Jakóbik
Marketing Director
+48 511 291 080
piotr@sportevolution.pl

Languages »