previous arrow
next arrow
Slider

Najbliższy weekend pod znakiem Runmageddonu

 

Nowa lokalizacja, nowe wyzwanie i nowa energia, taki będzie weekendowy Runmaged-don Trójmiasto. W najbliższą sobotę oraz niedzielę ekstremalny bieg z przeszkodami zatrzęsie ERGO ARENĄ i okoliczną plażą. Po roku nieobecności Runmageddon wróci na wybrzeże, gdzie zgotuje prawdziwie ekstremalną zabawę dla dzieci, młodzieży, dorosłych i całych rodzin.

Fani ekstremalnych wrażeń już zacierają ręce, bo nie mogą doczekać się weekendowego wydarzenia. Runmageddon, ekstremalny bieg z przeszkodami dotrze w końcu do Trójmiasta i zaskoczy zupełnie nową lokalizacją. Tym razem Runmageddończycy owładną ERGO ARENĄ, gdzie na co dzień odbywają się mecze popularnych drużyn siatkarskich i koszykarskich tj.: Trefl Gdańsk, Trefl Sopot. Linia startu i mety zaplanowana jest na płycie głównej tego sportowego obiektu. W sobotę 12 września br. wystartują osoby po 16 roku życia, dzieci (4-11 lat) i młodzież (12-15 lat). Ci pierwsi będą mieć do wyboru pokonanie formuły Rekrut (6 km, 30 przeszkód) za dnia lub w nocy. Dzieci staną twarzą w twarz z dystansem jednego kilometra, na którym będzie czekało na nich dziesięć fantastycznych przeszkód a młodzież zmierzy się z odcinkiem 2 kilometrów z 15 przeszkodami. W niedzielę 13 września br., na trasie Runmageddonu pojawią się ludzie o dużym apetycie na sportowe wyzwania, początkujący oraz rodziny marzące o wspólnej przygodzie. Pierwsi pokonają formułę Classic 12 kilometrów z 50 przeszkodami. Drudzy posmakują 3-kilometrowej formuły Intro z 15 utrudnieniami, a trzeci staną w szranki w rodzinnych grupach, by przeżyć jedną z najfajniejszych wspólnych przygód- Family. W trakcie tej edycji uczestnicy startujący w formułach: Intro, Rekrut, Junior, Family, muszą być gotowi na bliskie spotkanie z morzem i muszą wiedzieć, że nie będzie sucho. Ponadto, zawodnicy na dystansie 6,12-kilometrów spotkają nie tylko piasek i wodę, ale także na Hipodromie Sopot zmierzą się z przeszkodami znanymi z zawodów konnych.

 

Podczas Runmageddonu w 2020 organizator przygotował specjalną serię z „pomocną dłonią”. O godzinie 11:15, 12 września wszyscy ci, którzy marzą o starcie w ekstremalnym biegu, ale boją się zrobić to sami, będą mogli pobiec razem z pomocnikami Runmageddonu. Arek i Kamil (Borat OCR), dwóch Runmageddończyków z krwi i kości będą nieść pomoc uczestnikom którzy pobiegną właśnie z nimi.

Więcej informacji o wydarzeniu, regulamin startu oraz zapisy dostępne są na stro-nie: https://www.runmageddon.pl/imprezy/runmageddon-gdansk-12-09-2020.
W związku z aktualną sytuacją epidemiczną tegoroczny Runmageddon będzie różnił się nieco od poprzednich. Organizator dbając o uczestników, wprowadził zmiany w organizacji eventu. Po pierwsze, na terenie wydarzenia przebywać będą mogli tylko startujący i pracownicy organizatora. Po drugie, przed wejściem na teren imprezy każdy uczestnik będzie poddany pomiarowi temperatury ciała. Przy odbiorze pakietu w Biurze Zawodów startujący będzie zobligowany do wypełnienia ankiety dotyczącej COVID19. Po trzecie, do momentu startu każdy uczestnik proszony jest o przebywanie w masce. Po czwarte, między startami wprowadzone zostaną przerwy techniczne służące dezynfekcji przeszkód.

 

Kontakt dla mediów:
Karina Cywińska
PR Manager
karina.cywinska@runmageddon.pl
+48 698 555 835

______________________________________________________________________________________
Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W ubiegłym roku w 17 wydarzeniach wystartowało blisko 89 tysięcy osób, w tym 68 000 dorosłych i 21 000 dzieci, młodzieży i całych rodzin. Od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już ponad 250 tysięcy uczestników. W 2019 roku Runmageddon kontynuował ekspansję zagraniczną, organizując kolejne edycje biegów z przeszkodami na Saharze oraz w górach Kaukaz.
Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki og-romnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru dla osób po 16 r.ż. są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód). Dla dzieci 4-11 lat dedykowana jest formula KIDS, zaś dla młodzieży między 12- 15 rokiem życia – Junior. Od roku 2019 Runmageddon zaczął zapraszać do ekstremalnego starcia całe rodziny, przygotowując dla nich Runmageddon Family.

Languages »