previous arrow
next arrow
Slider

TRENUJ Z ASICS i EOBUWIE DO WORLD ATHLETICS HALF MARATHON CHAMPIONSHIPS GDYNIA 2020 – NAJWIĘKSZEJ BIEGOWEJ IMPREZY W HISTORII POLSKI!

 

29 marca 2020 roku elita światowych biegów długodystansowych będzie rywalizować na ulicach Gdyni o tytuł Mistrza Świata w półmaratonie, a za ich plecami ponad 25 tysięcy biegaczy amatorów stworzy największą biegową imprezę w historii Polski. Oficjalnym Partnerem tego wydarzenia jest firma ASICS, która wraz z eobuwie.pl już od 12 stycznia zatroszczy się o przygotowanie do biegu mieszkańców 5 miast, z których pochodzi największa liczba zgłoszonych uczestników. Na liście lokalizacji znalazły się Gdynia, Kraków, Poznań, Warszawa oraz Wrocław. Oprócz cotygodniowych treningów, w każdym z 5 miast ASICS szykuje liczne atrakcje dla biegaczy.

Półmaraton to bieg na dystansie 21,0975 km, którego ukończenie stanowi nie lada wyzwanie dla biegaczy na każdym poziomie zaawansowania. Ukończenie tak wymagającego biegu, nie byłoby możliwe bez odpowiedniego przygotowania. ASICS oraz eobuwie.pl wychodzą tej potrzebie naprzeciw, oferując cykl 11 darmowych treningów, prowadzonych przez znanych i doświadczonych trenerów biegania, którzy pomogą zrealizować biegowe cele każdemu, kto podejmie wyzwanie stanięcia na starcie WORLD ATHLETICS HALF MARATHON CHAMPIONSHIPS 29 marca 2020 r. Dodatkowo, na najbardziej zaangażowanych uczestników treningów czekają atrakcyjne nagrody za frekwencję, m.in. możliwość zakupienia pakietu w specjalnej, obniżonej cenie po zamknięciu zapisów na zawody. Treningi będą odbywać się w każdą niedzielę między 12 stycznia a 22 marca w godzinach przedpołudniowych. Szczegółowe informacje odnośnie miejsca i godziny dostępne będą na stronie internetowej.

 

Firma ASICS wie, że przygotowanie do biegu to nie tylko realizacja planu treningowego, ale szereg działań i decyzji, które należy podjąć w swoim codziennym życiu, aby osiągnąć upragniony cel. W trosce o to, aby każdy uczestnik cyklu mógł skutecznie, a przede wszystkim bezpiecznie, przygotować się do startu, każde z 5 miast odwiedzą eksperci w takich dziedzinach jak fizjoterapia, dietetyka czy dobór sprzętu biegowego. Oprócz tego, podczas wybranych treningów uczestnicy będą mogli spotkać się z czołowymi polskimi biegaczami, ambasadorami marki ASICS, którzy z chęcią podzielą się swoją wiedzą oraz doświadczeniem. Swoją obecność zapowiadają również członkowie społeczności ASICS FrontRunner Poland, których misją jest motywowanie wszystkich ludzi do aktywności fizycznej, a także budowanie wyjątkowej atmosfery podczas wspólnych treningów.

Spotkania z ekspertami ASICS odbędą się w salonach eobuwie.pl w Gdańsku, Katowicach, Poznaniu, Warszawie oraz we Wrocławiu, gdzie przez cały dzień będzie można wykonać darmowe badanie biomechaniki stopy MOTION ID oraz zeskanować stopę w 3D za pomocą systemu esize.me. Wszystko po to, by jak najlepiej dopasować buty.

Pomiar ten pozwala na porównanie tego, w jaki sposób aparat ruchu biegacza pracuje w różnych butach biegowych, wybranych na podstawie pomiaru wstępnego. W efekcie, uczestnik badania może dowiedzieć się jakie będą jego idealne buty biegowe.

Szeroki wybór butów do biegania oferuje partner przygotowań do gdyńskiego półmaratonu, eobuwie.pl. Asortyment sklepu jest regularnie wzbogacany o nowe marki. Eobuwie.pl uruchomiło specjalny serwis Strefa Biegacza, w którym w oparciu o porady eksperckie można dobrać buty do biegania. Odpowiedni sprzęt – dostosowany do poziomu zaawansowania – znajdą tam zarówno profesjonaliści, jak i ci, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z bieganiem.

Buty do biegania skutecznie można dobrać także w każdym sklepie stacjonarnym eobuwie.pl. Wystarczy skorzystać z usługi esize.me, która w oparciu o skan 3D stóp zarekomenduje właściwie dopasowane buty. Proces skanowania jest bardzo krótki, a w jego efekcie otrzymujemy dokładny obraz naszych stóp. Skan uwzględnia długość, szerokość, wysokość oraz tęgość stopy. Następnie system porównuje go ze skanami butów dostępnych w ofercie i na tej podstawie wskazuje odpowiednie dla użytkownika.

Spotkania odbywać się będą w wybrane soboty, a podczas treningów dzień później, uczestnicy będą mieli możliwość przetestować modele butów biegowych ASICS z najnowszej kolekcji w ramach testów produktowych.

„Cieszymy się bardzo, że ASICS będzie mógł podzielić się swoim doświadczeniem w opiece nad biegaczami. Od wielu lat nasza marka wspiera największe imprezy biegowe. Dzięki temu wiemy czego biegacze potrzebują, a co za tym idzie, jesteśmy w stanie sprostać ich wysokim wymaganiom. Do tej pory dostarczaliśmy im najlepszej jakości sprzęt sportowy, w tym roku chcemy iść o krok dalej i zatroszczyć się holistycznie o biegaczy. Mam tu na myśli przygotowanie dietetyczne, mentalne, z zakresu szerokiej wiedzy trenerskiej czy fizjoterapii. Dlatego tym bardziej zapraszam na nasz cykl treningów, które poprowadzą bardzo doświadczeni trenerzy, wspierani wiedzą naszych Ambasadorów oraz gości specjalnych.” – powiedział Daniel Bogacki, PR & Sports Marketing Specialist marki ASICS.
“Zdrowy styl życia i pasja do sportu to wartości bardzo ważne dla eobuwie.pl. Wspieramy pasjonatów biegania, zarówno zaangażowaniem w prestiżowe imprezy biegowe, jak i w rozwój biegania amatorskiego wewnątrz naszego zespołu. Cieszymy się, mając możliwość udostępnienia przestrzeni sklepów eobuwie.pl zarówno osobom mocno zaawansowanym jak i rozpoczynającym przygodę z bieganiem. W eobuwie.pl każdemu zainteresowanemu uprawianiem sportu nieodpłatnie pomożemy znaleźć jak najlepiej dopasowane buty.” – komentuje Konrad Jezierski, dyrektor działu retail eobuwie.pl.
Szczegółowe informacje dotyczące treningów oraz pozostałych aktywacji dostępne będą na stronie https://worldathleticshalfmarathon.com/gdynia2020 a także na oficjalnej stronie wydarzenia oraz na https://www.facebook.com/WAGdynia2020/

Languages »