previous arrow
next arrow
Slider

11 listopada w Gnieźnie po raz piąty wystartuje Gnieźnieński Bieg Niepodległości

 

Dystans biegu jest nietypowy, ale adekwatny do daty – 11 listopada – 11km. Biegacze tradycyjnie wystartują spod Katedry Gnieźnieńskiej a zakończą bieg na Rynku. Gnieźnieńską tradycją jest obowiązek biegu w okolicznościowej koszulce, którą zawodnicy znajdą w pakiecie.

W tym roku koszulka nawiązuje do 101 rocznicy odzyskania niepodległości. Orzeł powstał z kodu binarnego na który składają się właśnie cyfry 0 i 1.
To właśnie kod binarny jest symbolem innowacyjności, automatyki i cyber przyszłości.

Jest to jednocześnie nawiązanie do nowoczesności, do patrzenia w przyszłość, do myślenia perspektywicznego i wolnego od martyrologii poprzedniego, tragicznego stulecia.
Wszyscy uczestnicy naszego biegu otrzymają pamiątkowy medal, piękny pamiątkowy kubek, a na mecie pysznego rogala marcińskiego, bo to przecież Wielkopolska i kultywujemy regionalną tradycję 🙂

Zapraszamy do udziału w naszym biegu i do uczczenia Dnia Niepodległości tam, gdzie Wolność nie przyszła 11 listopada, musieliśmy ją sobie wywalczyć w Powstaniu Wielkopolskim.

Więcej szczegółów oraz zapisy na http://biegniepodleglosci.gniezno.pl
oraz https://www.facebook.com/Bieg-Niepodległości-Gniezno-683487968454289/

Organizatorem V Gnieźnieńskiego Biegu Niepodległości jest Klub Sportowy „Altom” Gniezno przy wsparciu Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Urzędu Miejskiego w Gnieźnie. Sponsorem strategicznym biegu jest BUD-DAR oraz Verallia Polska.

Kontakt dla mediów:
Leszek Wojtaszak
leszekwojtaszak65@gmail.com
511 854 999

Languages »