previous arrow
next arrow
Slider

23. PKO Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego za nami. Ponownie padł nowy rekord trasy!

W ostatnią niedzielę 17 marca punktualnie o godzinie 10:00 blisko 2200 miłośników biegania wyruszyło z Żywieckiego Rynku w trasę dookoła Jeziora Żywieckiego. Piękna słoneczna pogoda, mimo rześkiego poranka towarzyszyła uczestnikom 23. PKO Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego.

Jako pierwszy na metę  z niewiarygodnym czasem 1:03:01 przybiegł Kenijczyk Ezekiel Kipkorir ustanawiając tym samym nowy rekord trasy, który od 2022 r. należał do Tomasza Grycko z Władysławowa (1:05:54), drugi był jego rodak Kiptoo Kimaiyo (1:04:45), trzecie miejsce zajął także Kenijczyk – Laban Cheruiyot (1:06:34). Najlepszym z Polaków był Mateusz Mrówka z Radlina (1:08:25), który zajął 4 miejsce.

Wśród kobiet jako pierwsza na mecie z czasem 01:17:47 była Mercy Chemutai z Kenii. Druga na mecie zameldowała się Sheila Chebet z rezultatem 01:18:00. Ostatnie miejsce na podium wśród kobiet należało do Polki Anny Pawlikowskiej z Kielc, która żywiecki półmaraton ukończyła w czasie 01:24:34. Wśród reprezentantów Żywiecczyzny pierwszy na mecie zameldował się Tomasz Fijak z wynikiem 01:13:43 ustanawiając tym samym rekord dla powiatu żywieckiego wśród mężczyzn, a wśród kobiet najlepsza była Wiola Mieszczak (01:39:42).

Zawodników dopingowała licznie zgromadzona na żywieckim rynku jak również na trasie biegu publiczność. Dodatkową atrakcją towarzyszącą uczestnikom biegu była kapela góralska z Fundacji Górom, która przygrywając góralską muzykę włączyła się do rozgrzewki przed biegiem prowadzonej przez Pawła Żyglińskiego półfinalistę Ninja Warrior Polska oraz na rondzie im. Michała Jeziorskiego w Żywcu.

Podczas półmaratonu zawodnicy mogli wesprzeć leczenie 15 – letniej Weroniki, która jako dziecko po wypadku miała złamany kręgosłup szyjny i doznała porażenia czterokończynowego. Wymaga ona ciągłej opieki i rehabilitacji. Zawodnicy, którzy chcieli wesprzeć dziewczynkę, przyczepiali na swoje koszulki specjalne identyfikatory akcji „Biegnę dla Weroniki”. W zamian za ich zaangażowanie Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże odpowiednią darowiznę na rzecz Weroniki.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do tak udanej sportowej imprezy w szczególności wszystkim współorganizatorom, partnerom sponsorom, wolontariuszom i wszystkim dobrym ludziom, bez których ta impreza by się nie odbyła.

To sportowe święto organizuje Starostwo Powiatowe w Żywcu.

Wyniki

Wyniki są dostępne również na stronie: https://wyniki.datasport.pl/results4620/indexnew.php

Kolejna okazja do przebiegnięcia Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego już za rok!

ZAPRASZAMY!

Languages »