previous arrow
next arrow
Slider

27. Międzynarodowy Bieg Uliczny 10 km i 15 km w Jaworznie

W sobotę 23 września przy deszczowej pogodzie i temperaturze ok. 17 stopni odbyła się największa impreza lekkoatletyczna w Jaworznie –27. Międzynarodowy Bieg Uliczny na dystansie 15 km oraz towarzyszący mu Rekreacyjny Bieg na 10 km. Start wspólny i meta biegu zlokalizowana została na Stadionie Miejskim przy ulicy Krakowskiej. Internetowo zgłosiło się 480 osób, pakiety startowe odebrało 406 zawodników i zawodniczek z Polski i z zagranicy, na metę po 15 kilometrach wbiegło 232 uczestników a „dziesiątkę” ukończyło 170 miłośników biegania. Nie brakowało zawodników z zagranicy: w biegu uczestniczyli między innymi reprezentanci Kenii, Maroka czy Ukrainy. Na starcie stanęła także liczna grupa jaworznian i jaworznianek (157 osób), dla których była przygotowana specjalna osobna kategoria dla mieszkańców i mieszkanek naszego miasta. Pierwszy linię mety biegu na dystansie 15 kilometrów przekroczył reprezentant Kenii Ken Cheryiyot Laban z czasem 46.40, tuż za nim uplasował się jego rodak Lagat Alex Kiprop notując czas 46.41, a trzeci na mecie był pierwszy reprezentant Polski Łukasz Mrówka (Radlin), który linię mety minął w świetnym czasie 46:42. Wśród kobiet najlepszą okazała się Kenijka Kipkerio Philice Heboriot , która na mecie zameldowała sięz czasem 53.26, druga była również reprezentująca Kenię Nyabocha Ronah Nyaboke osiągając czas 53,.33, a na trzecim stopniu podium stanęła reprezentantka naszego kraju i Częstochowy Sylwia Ślęzak osiągając czas 53,59. W stawce zawodników rywalizujących na 10 kilometrów najlepszy okazał się Sławek Stopka z czasem35.09, drugi metę minął Paweł Mularczyk z czasem 36:27, a na najniższym stopniu podium stanął Jacek Seweryn z czasem 36:38. Wśród kobiet na tym dystansie pierwsza na linii mety pojawiła się reprezentująca Knurów Karolina Janowska z czasem 44,.38, druga była reprezentantka Katowic Monika Parcer z czasem 45:01, a na trzecim miejscu zawody ukończyła mieszkanka Trzebini Marcelina Kocój
(czas 45:27).

Oprócz nagród w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn nagrodzeni zostali również najlepsi zawodnicy i zawodniczki wśród mieszkańców naszego miasta, zawodnicy i zawodniczki w sześciu kategoriach wiekowych mężczyzn i pięciu kobiet, w kategorii osób niepełnosprawnych,  oraz najlepsi biegacze wśród przedsiębiorców naszego miasta. Wszyscy uczestnicy 27 edycji jaworznickiego biegu otrzymali pamiątkowe koszulki oraz medal, który jest częścią większej całości- medalu Triady Trójkąta Trzech Cesarzy. Kto wystartuje 7.10 w Biegu Nabrdalika w Sosnowcu i 22.10 w Biegu Chromika w Mysłowicach zdobędzie brakujące dwie części do złożenia całości. Dla wszystkich startujących przewidziano ciepły posiłek oraz stanowisko, gdzie można było przez cały czas trwania zawodówka kupić gorącą kawę czy herbatę. Na koniec imprezy odbył się tradycyjny konkurs z gdzie na podstawie wybranego z urny numeru startowego uczestnik mógł wygrać nagrody rzeczowe i bony podarunkowe.

Wszystkie wyniki w kategoriach generalnych, wiekowych oraz mieszkańców i mieszkanek Jaworzna dostępne są na stronach internetowych: www.mckis.jaworzno.pl  www.datasport.pl oraz www.maratonypolskie.pl