previous arrow
next arrow
Slider

435 uczestników pobiegło ku czci Jerzego Chromika

Mysłowice są miastem, w którym tradycja biegowa jest głęboko zakorzeniona. W tym roku mieliśmy przyjemność organizować najważniejszy bieg w naszym mieście czyli Memoriał Jerzego Chromika.

Tegoroczna, jubileuszowa 30 edycja odbyła się pod honorowymi patronatami: Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego oraz Prezydenta Miasta Mysłowice Dariusza Wójtowicza, co nadało odpowiedniej rangi temu wydarzeniu, za co serdecznie dziękujemy.

Mamy rekord!

W tegorocznej edycji memoriału udział wzięła rekordowa ilość uczestników, wystartowało 435 osób w różnych kategoriach wiekowych i na różnych dystansach. W pierwszej kolejności biegły dzieciaki na krótkim dystansie 150 metrów, później trochę starsi na dystansach 400 i 800 metrów. Podczas głównego biegu zawodnicy mieli do przebiegnięcia do wybory trasę o długości 5 bądź 15 km.

Mysłowicki bieg był jednym z trzech w ramach Triady Trójkąta Trzech Cesarzy, pozostałe organizowane były wcześniej w Sosnowcu oraz w Jaworznie. Trasa w naszym mieście przebiegała w okolicach symbolicznego miejsca, jakim właśnie jest Trójkąt Trzech Cesarzy, historyczne miejsce styku trzech zaborów podczas rozbioru Polski.

Wyniki tegorocznych zawodów:

Nowe udogodnienia dla uczestników.

Po raz pierwszy w historii biegu umożliwiliśmy elektroniczną obsługę odbioru pakietów startowych za pomocą kodów QR, które były wysyłane do uczestników za pomocą maila, jak i sms-em na numer telefonu. Metoda ta bardzo przypadła do gustu zawodnikom oraz bardzo usprawniła nam jako organizatorom cały proces.

Z okazji 30 – lecia organizacji mysłowickiego memoriału postanowiliśmy uczcić to wydarzenie jubileuszową koszulką która była dostępna tylko i wyłącznie podczas zapisów do naszego biegu.

Zaprojektowana i uszyta specjalnie dla nas koszulka została wykonana w technologii fullprint. Nadruk na całej powierzchni tkaniny, włącznie z rękawami oraz trudnodostępnymi miejscami wywoływało natychmiastowy efekt WOW. Koszulka wyglądała oryginalnie i jest świetną pamiątką.

Wspólnie z firmą Euromedal przygotowaliśmy nie lada gratkę dla uczestników sobotniego biegu, można było sobie spersonalizować medal poprzez wygrawerowanie swojego imienia, kswyki czy czasu.

Dziękujemy za wsparcie!!!

Cała impreza nie odbyła by się oczywiście bez pomocy partnerów, sponsorów oraz wolontariuszy. Głównymi partnerami było Województwo ŚląskieMiasto Mysłowice oraz PKO Bank Polski. Sponsorem, który ufundował 72 pakiety nagród dla zwycięzców była mysłowicka firma Sport Hero, producent zestawów suplementów konopnych dla osób aktywnych sportowo, stworzonych we współpracy z trenerami personalnymi, zielarzami i dietetykami.

Już na starcie o rozgrzewkę zawodników zadbała Natalia Sadowska ze Strefy Biegacza, za co serdecznie dziękujemy. Natomiast od pierwszych metrów trasy towarzyszył zawodnikom elektryczny samochód z firmy IXAR, który na zamontowanym na dachu zegarze pokazywał aktualny czas na trasie. Za wsparcie dziękujemy również policjantom z Miejskiej Komedy Policji jak i Straży Miejskiej.

Nasza mysłowicka Szkoła Sportowa oraz Uczniowski Klub Chromik Mysłowice zorganizowali dla zawodników strefę dopingu oraz strefę wody, którą dostarczył mysłowicki MPWiK, dystrybutor najlepszej Mysłowickiej Kranówki. Jak po pomoc, to oczywiście do harcerzy z mysłowickiego Szczepu “ Zielony Płomień” którzy pomagali w organizacji zawodów.

O zaspokojenie głodu oraz pragnienia zadbały Coffe Van, serwując przepyszną kawę, Słupna Beach Bar, gdzie można było coś przekąsić oraz Zakłady Mięsne Poliwczak. Na miejscu była także Fundacja DKMS, gdzie jako potencjalni dawcy szpiku zapisało się 18 osób.

O porządek na trasie, jaki i jej uprzątnięcie po biegu zatroszczył się ZOMM, za co także serdecznie dziękujemy.

W Mysłowicach biegamy charytatywnie

W Każdej edycji memoriału staramy się wesprzeć potrzebujących. Podczas biegu odbył się kiermasz ciast zorganizowany przez Fundację Bajtel którego dochód ze sprzedaży przeznaczony został na pomoc w ratowaniu Hospicjum Cordis. Kolejną akcją charytatywną była zbiórka przez Fundację Votum funduszy na leczenie Iwony Nowodworskiej.

Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy są zadowoleni, my już pomału myślimy nad przyszłoroczną edycją Biegu Chromika…

 

Languages »