previous arrow
next arrow
Slider

Aleksandra Lisowska najlepsza w Karkowych Warach!

Mistrzyni Europy w maratonie z Monachium, Aleksandra Lisowska odniosła cenne zwycięstwo w prestiżowym półmaratonie spod znaku RunCzech w Karlowych Warach.

Ola, która pisze kolejne rozdziały swojej pięknej kariery sportowej, znów postawiła na złotą czcionkę. W minioną sobotę nie dała szans rywalkom w jednej z imprez organizowanych przez biegowy kombinat RunCzech. Trasę 21km i 97,5m pokonała w 1:13:24. Jest to 4-ty wynik w karierze 32-letniej Polki. Drugą na mecie okazała się Militsa Mircheva. rekordzistka Bułgarii w półmaratonie i maratonie. Mircheva posiada rekord życiowy 1:11:14 czyli o minutę i dwie sekundy lepszy od Lisowskiej. Jest olimpijką z Rio i 15 zawodniczką ostatnich mistrzostw Świata w Eugene na dystansie maratonu. Trzecia na mecie zameldowała się Hanne Verbruggen z Belgii. Na mistrzostwach Europy w ubiegłym roku finiszowała na 8 pozycji. Posiada bardzo dobry rekord życiowy w maratonie z bieżącego roku, 2:26:38.

6. Tereza Jagosova (CZE) 1:24:47

Wśród mężczyzn triumfował Witalij Szafar, zwycięzca Maratonu Warszawskiego sprzed 17 lat. Ukrainiec uzyskał 1:04:52. Jednak rozpisywać się na temat zawodnika, który „wisiał” trzy lata i siedem miesięcy za nieprawidłowości w paszporcie biologicznym (2017-2020) nie ma sensu. Drugie miejsce zajął Maxim Raileanu z Mołdawii, uczestnik półmaratońskich mistrzostw świata w Gdyni sprzed 2,5 roku. Trzecie miejsce zajął Marokańczyk Khalid Choukoud.