previous arrow
next arrow
Slider

Idziemy na rekord!

31. Bieg Niepodległości, czyli największe w tym roku biegowe świętowanie 101. rocznicy odzyskania przez Polskę wolności zbliża się wielkimi krokami.

– Idziemy na rekord frekwencji na mecie! Mamy 22 000 zapisanych uczestników, przy znacznie większym limicie niż przed rokiem. – mówi Maciej Mroczek, p.o. Dyrektora Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA.
Bieg Niepodległości to największy bieg uliczny w Warszawie, największa impreza sportowa w historii stolicy i najliczniejsza w tym roku w Polsce. Zgodnie z tradycją uczestnicy ustawiają się na starcie w dwóch kolumnach: białej i czerwonej (odpowiednio dla kolorów koszulek) tworząc najdłuższą flagę Polski.
Wolnych miejsc już nie ma, ale bieg to nie lada atrakcja dla wszystkich, którzy 11 listopada wzdłuż al. Jana Pawła II i al. Niepodległości będą chcieli kibicować. Podziwiać będzie można wyczyny zarówno uznanych zawodników, bo swój start zapowiedzieli m.in. Arkadiusz Gardzielewski (trzykrotny zwycięzca Biegu Niepodległości), Mariusz Giżyński (dwukrotny triumfator BN), Kamil Karbowiak (wygrał przed rokiem) czy Monika Stefanowicz (Olimpijka z Aten, Pekinu i Rio de Janeiro) jak i amatorów dopingowanych przez bliskich czy znajomych. AKTYWNA WARSZAWA przygotowała też dla wszystkich niespodziankę, która jest jednak zależna do dobrej pogody, a jej szczegóły poda spiker w dniu biegu.

Tegoroczne nowości
W tym roku AKTYWNA WARSZAWA wprowadziła dwie nowości. Dla wygody biegaczy została zmieniona lokalizacja biura zawodów – po raz pierwszy ma ono siedzibę w CH Westfield Arkadia, podobnie jak strefa depozytów. Wszystko w pobliżu miejsca startu. Dodatkowo, aby zachęcić do zmagań w całym cyklu Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć” nie tylko stworzono klasyfikację generalną trzech biegów, ale też przygotowano specjalny trójdzielny medal, tworzący kształt mapy Polski i Warszawy. Mogą go zdobyć, ci którzy przekroczyli metę każdej z trzech, nawiązujących do historii Polski biegowych imprez w stolicy.

Trasa bez zmian
Tradycyjna jest zaś sama trasa. Start i metę wyznaczono u zbiegu ulic Stawki i al. Jana Pawła II. Biegaczy i zawodnicy na wózkach na dystansie 10 km przebiegną ulicami: al. Jana Pawła II, wiaduktem nad Alejami Jerozolimskimi, ul. Chałubińskiego do alei Niepodległości, a następnie nawrócą w prawo na wysokości al. Rakowieckiej i wrócą lewą stroną wspomnianych wyżej ulic do mety przy ul. Stawki. Tradycyjnie też bieg główny poprzedzi wspólne odśpiewanie Hymnu Państwowego, a start najlepszych zawodników planowany jest na symboliczną godzinę 11:11, a poprzedzi go wspólne odśpiewanie hymnu, zaś na mecie spotkać będzie można jak co roku marszałka Józefa Piłsudskiego.

Mila Niepodległości
Przygotowaliśmy też specjalną atrakcję dla młodych biegaczy – dzieci z roczników 2005-2009. Będą one mogły pobiec w Mili Niepodległości na dystansie 1918 metrów – podkreśla dyrektor Maciej Mroczek. Dzieci wystartują z tego samego miejsca co bieg główny. Zawrócą jednak wcześniej, bo na wysokości ul. Nowolipie. Start Mili Niepodległości przewidziano na godz. 10:15.

Pobiegnij dla Kamila
34-letni Kamil choruje na glejaka wielopostaciowego, jest w trakcie specjalistycznego leczenia (immunoterapii), które przynosi efekty. Jest podopiecznym Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba. Aby wziąć udział w akcji, wystarczy przypiąć do koszulki specjalnie przygotowaną kartkę z napisem „biegnę dla Kamila” i dobiec z nią do mety. Jeśli do akcji włączy się odpowiednia liczba osób, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na leczenie Kamila.
Kartki-identyfikatory akcji będzie można odebrać w biurze zawodów oraz w namiocie PKO Banku Polskiego przed biegiem

31. Bieg Niepodległości w liczbach
Dla biegaczy oraz wolontariuszy przygotowano:
24 100 medali
24 200 koszulek
55 sędziów na trasie
22 000 folii NRC
33 000 bananów
10 000 litrów wody w beczkowozach MPWiK (na półmetku)
22 000 papierowych kubków
27 000 napojów izotonicznych
26 000 butelek wody (na mecie)

AKREDYTACJE
Identyfikatory MEDIA na 31. Bieg Niepodległości dla osób chcących wykonywać nagrania foto-wideo, będą wydawane w dniu 11 listopada 2019r. na podstawie okazanej legitymacji prasowej lub innego dokumentu (zaświadczenia) potwierdzającego pracę dla wskazanej redakcji.
Po odbiór identyfikatorów zapraszamy do biura prasowego, zlokalizowanego w Westfield Arkadia (w biurze zawodów na poziomie +1, na wprost Green Cafe Nero) w godzinach 9:00 – 13:00

Languages »