previous arrow
next arrow
Slider

Już niecałe dwa tygodnie do startu 16. Nowalijka Półmaratonu Ślężańskiego

To bieg, który tradycyjnie otwiera prestiżową Koronę Polskich Półmaratonów oraz po raz kolejny rozpoczyna Klasyfikację Półmaratonów Dolnośląskich o statuetkę Sudeckiego Muflona. To już 16 lat. Dla przypomnienia szybka prezentacja: https://youtu.be/ERTtWucqJhQ oraz film z drona 15. edycji: https://youtu.be/a9ixbrghIyw

Na liście zgłoszeń jest prawie 3 tys. uczestników. Zapisy internetowe trwają do 17.03.2024. Potem tylko w biurze zawodów dla ograniczonej liczby osób.
Tych, którzy wybierają się samochodem zachęcamy, aby nie liczyli na to, że wyjeżdżając o godz. 10 z Wrocławia zdążą na start. W dniu zawodów biuro będzie czynne już od godziny 6:00. Lepiej być wcześniej, niż przeżywać stresy związane ze staniem w korkach przed Sobótką i rozpaczliwym szukaniem miejsca do zaparkowania.
Stosowne służby pomogą bezpłatnie zaparkować. Prosimy o umieszczenie za przednią szybą wydruku A4 z pliku,
który możecie pobrać https://www.polmaratonslezanski.pl/wp-content/uploads/2023/12/parking_szyba_2024.pdf.

 

Rozmieszczenie parkingów w Sobótce znajdziecie na stronie internetowej imprezy.
Biuro Zawodów będzie czynne jak zwykle w sali Szkoły Podstawowej nr 1 w Sobótce, przy ul Świdnickiej 20a. Czynne będzie w piątek od godz. 16:00 do 19:00 i w sobotę od godz. 6:00 do 10:30.
W weryfikacji pomogą kody wysłane mailem przez firmę DATASPORT.

Depozyt będzie w namiocie za budynkiem hali.
Na starcie będą wyznaczone sektory czasowe. Prosimy, aby ustawiać się zgodnie ze swoimi możliwościami i nie blokować miejsca szybszym biegaczom. Klasyfikacja odbywa się według czasu netto, więc nie ma znaczenia, w którym momencie przekroczymy linię startu.

Półmaraton Ślężański to niezwykła impreza wymyślona przez biegaczy dla biegaczy aby dać im radość z ukończenia biegu na jednej z najbardziej niezwykłej i niełatwej trasie z trzynastoma podbiegami dookoła magicznej góry Ślęża – kolebki Śląska.Po raz drugi oprócz półmaratonu proponujemy dodatkowy bieg na dystansie 5 km ze startem i metą w tym samym miejscu co półmaratończycy.
Start piątki odbędzie się ok. 15 min po półmaratonie.
Jak zwykle start obwieści wystrzał z historycznej armaty, a biegaczy poprowadzi elektryczny, nie emitujący spalin samochód TESLA.
Przed startem życzyć powodzenia zawodnikom będzie między innymi Patron Honorowy – Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz mistrz ultratriathlonu Adrian Kostera.
Minutą ciszy uczcimy przedwcześnie zmarłego 22.02.2024 przyjaciela naszej imprezy i spikera pierwszych edycji Macieja Głowackiego.
We współpracy z Trenujznami.pl zapewniamy pacemakerów na 1:30, 1:40, 1:50 i 2:00.
Na trasie czekać będą kibice i punkty z napojami na 7, 15 i 19km.
Na mecie Adrian Kostera będzie wręczał piękny medal, a zdrowy posiłek podawany będzie przez pracowników firmy Nowalijka, której dziesięcioosobowa grupa weźmie też udział w półmaratonie.
Grawer medalu zapewni bardzo nowocześnie i szybko  firma GrawerBus. Szczególnie komfortowe będzie to dla tych którzy opłacili tą opcję przy rejestracji – wszystkie dane zostaną sczytane z kodu QR numeru startowego.
Przed dekoracją będzie okazja obejrzenia z bliska elektrycznych samochodów TESLA.
Zainteresowani będą mogli na placu przed sceną wydrukować certyfikaty zawierające dużo istotnych dla biegacza informacji.
Dekorowane będzie wiele klasyfikacji: Open, kategorie wiekowe co 5 lat, Policja, Centrum Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych, gmina Sobótka, SKSM.
Firma First Austria przygotowała nagrody w postaci sprzętu typu małe AGD dla trzech najlepszych małżeństw. W tej klasyfikacji uczestniczy ok. 100 par!
Na koniec przygotowano wiele nagród do losowania o niesymbolicznej wartości.

Serdecznie pozdrawiamy i czekamy na Was!

 

Languages »