previous arrow
next arrow
Slider

Mainova Frankfurt Marathon już 27 października

Meskerem Assefa, rekordzistka trasy powraca, by bronić tytułu najlepszej wśród kobiet, Tsegaye Mekonnen, rekordzista świata juniorów, dołącza do męskiej drużyny.

Zeszłoroczna mistrzyni wśród kobiet i rekordzistka trasy Meskerem Assefa powróci, by biec na Mainova Frankurt Marathon, w tym samym dniu, 27 października, na linii startowej pojawi się także inny światowej klasy etiopski biegacz długodystansowy: Tsegaye Mekonnen, rekordzista świata juniorów w maratonie. Oprócz tych nowych rekrutów do elity dołączy jeszcze dwóch sportowców w biegu o najlepsze nagrody: brązowa medalistka olimpijska z Kenii na 5000 metrów w 2008 roku, Sylvia Kibet i zeszłoroczna mistrzyni Niemiec Fabienne Königstein. Oczekuje się, że około 14 000 biegaczy ukończy Mainova Frankfurt Marathon, który jest biegiem Gold Label IAAF, najwyższej kategorii w biegach ulicznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.frankfurt-marathon.com

„Dodanie Meskerem Assefa i Tsegaye Mekonnen oznacza, że do biegu dołączyły jeszcze dwie wielkie gwiazdy. Fakt, że oboje zdecydowali, że chcą tu przebiec swój jesienny maraton mówi wiele o jakości Mainova Frankfurt Marathon. Jeśli warunki pogodowe będą odpowiednie, mamy dużą szansę na bardzo szybkie biegi”- powiedział dyrektor biegu Jo Schindler.

Rok temu Meskerem Assefa ustanowiła rekord trasy na 2:20:36 pomimo wietrznych warunków, co było również jej rekordem życiowym. 34-latka ma potencjał, by celować w wynik poniżej-2: 20 na najbliższym występie we Frankfurcie. Może jednak mieć towarzystwo w tym wyzwaniu, ponieważ Kenijka Valary Aiyabei ma rekord życiowy 2:20:53, to tylko 17 sekund wolniej niż rekord trasy Meskerem we Frankfurcie.

Można oczekiwać, że Sylvia Kibet również znacząco poprawi swój najszybszy czas. 35-latka wygrała w kwietniu w Rabacie w Maroku, ustanawiając najlepszy wynik 2:25:52. Jej dorobek w przygotowaniu do maratonu obejmuje imponującą prędkość na krótszych dystansach na torze, która pomogła jej zdobyć dwa srebrne medale na 5000 metrów w Mistrzostwach Świata w 2009 i 2011 roku oraz brązowy medal olimpijski na tym samym dystansie w 2008 roku.

Kolejnym nowicjuszem w biegu kobiet w Mainova Frankfurt Marathon jest Fabienne Königstein, lepiej znana jako Fabienne Amrhein. 26-latka dokonała swojego przełomu w zeszłym roku, poprawiając swój czas na 2:32:34, zdobywając tytuł wśród kobiet w Düsseldorfie, a następnie została najlepszą Niemką finiszując na 11. miejscu w Mistrzostwach Europy w Maratonie w Berlinie. Kontuzje uniemożliwiły jej ściganie się na początku 2019 r., Ale prawdopodobnie będzie dążyć do osiągnięcia czasu do Olimpijskiej Kwalifikacji tj. 2:29:30 we Frankfurcie.

Tsegaye Mekonnen jest biegaczem o ogromnym potencjale. W 2014 roku Etiopczyk wystrzelił na międzynarodowej scenie maratońskiej, zdobywając, jako 18-latek, nieoficjalny rekord świata juniorów w Dubaju w swoim debiucie na tym dystansie z czasem 2:04:32 (IAAF nie rejestruje oficjalnych rekordów świata na maratonie dla juniorów). Od tego czasu postępy Tsegaye Mekonnen były ograniczone przez szereg kontuzji. Miał również nieszczęście, kiedy zadebiutował we Frankfurcie w 2014 roku, gdzie doznał upadku i mimo powrotu do biegu, odpadł w późniejszej fazie. W 2017 roku Tsegaye Mekonnen wygrał swój drugi maraton 2:07:26 w Hamburgu. W tym roku nie ścigał się na arenie międzynarodowej, ale płaska i szybka trasa we Frankfurcie powinna dać mu szansę na pokazanie, co potrafi.

Więcej informacji na www.frankfurt-marathon.com

zdjęcie: www.photorun.net

Languages »