Slider

Miting ISTAF Berlin – Armand Duplantis i 3500 kibiców na Stadionie Olimpijskim

Miting ISTAF Berlin otrzymał zielone światło na organizację mitingu lekkoatletycznego odbywającego się co roku na Stadionie Olimpijskim. Impreza odbędzie się zgodnie z planem, 13 września w niedzielę. Będzie to jedno z pierwszych wydarzeń lekkoatletycznych, w których mimo pandemii wezmą udział kibice. Dzięki szczegółowej dbałości o aspekty zdrowotne i higieniczne, organizatorzy zamierzają zgromadzić na stadionie 3,5 tysiąca kibiców. ISTAF należy do cyklu mitingów World Athletics Continental Tour Meeting.

Udział w wydarzeniu potwierdził aktualny rekordzista świata w skoku o tyczce, Szwed Armand Duplantis. Swoją obecność zapowiedziała również Niemka Gesa Krause, która w ubiegłym roku ustanowiła rekord świata w biegu na 2000m z przeszkodami i zdobyła brąz mistrzostw świata w Doha na 3000m prz.

„Naszym celem jest wyznaczenie nowych standardów w trudnych obecnie czasach. Chcemy dać przykład innym, że można organizować wydarzenia z kibicami. Co prawda nie będzie 45 tysięcy uczestników ja na ISTAF bywało, ale 3,5 tysiąca na pewno będzie miało duże znaczenie dla zawodników. Chcemy również udowodnić, że nie zapominamy o kibicach, którzy są istotną częścią sportowego widowiska” – powiedział Martin Seeber, dyrektor mitingu.

„Cieszymy się, że kibice powrócą na stadiony. Oczywiście naszym priorytetem jest zdrowie, bezpieczeństwo i higiena. I przy kilku tysiącach osób jesteśmy w stanie to zapewnić. Chciałbym bardzo podziękować służbom medycznym, Administracji Senatu ds. Spraw Wewnętrznych i Sportu, odpowiednim wydziałom zdrowia i naszym partnerom za pomoc i umożliwienie organizacji mitingu we wspomnianym wymiarze” – dodał Martin Seeber.

Więcej informacji o mitingu ISTAF można znaleźć pod adresem: www.istaf.de

Źródło zdjęć: https://www.worldathletics.org/

Languages »