previous arrow
next arrow
Slider

RunCzech: sezon 2024 coraz bliżej, poznaj kalendarz!

Sezon 2024 będzie pracowity dla RunCzech – największego organizatora biegów masowych w Czechach. Czeski kalendarz to bogate portfolio z dziesięcioma imprezami w skali całego roku, a każdy z nich oferuje coś wyjątkowego. Od historycznego zwiedzania ulicami Pragi po malownicze krajobrazy Ołomuńca i wiele innych doznań estetycznych. Wydarzenia te zapewniają nie tylko  ekscytujące przeżycia biegowe ale dają również szansę zagłębienia się w bogatej kulturze każdego miejsca.

Polskich biegaczy szczególnie mogą zainteresować – Mattoni Ołomuniec Półmaraton i Mattoni Liberec Nature Run. Obydwa miasta znajdują się w odległości godziny jazdy samochodem. Z turystycznego i historycznego punktu widzenia niezwykle ciekawymi są – Półmaraton w Neapolu, Półmaraton w Pradze i Międzynarodowy Maraton w Pradze.

Sezon rozpocznie się 25 lutego Półmaratonem w Neapolu. Jest to świetna alternatywa na zimową rzeczywistość. W Neaplou o tej porze  ulice tętnią życiem! Ponadto niezwykle bogata kultura z  dziedzictwem w postaci zabytków i niezapomniane, zapierające dech w piersiach widoki na morze i wulkan Wezuwiusz! To wszystko właśnie podczas Neapol Półmaratonu!

Pierwszy bieg w Czechach odbędzie się 6 kwietnia podczas Praga Półmaratonu! Bieg jest częścią cyklu biegowego SuperHalfs. Ponadto sam półmaraton może być drogą do celu, którego finalnym odcinkiem będzie Międzynarodowy Praga Maraton 5 maja.

Praga jest jednym z najbardziej zielonych miast w Europie. Połowę powierzchni zajmują parki, lasy i ogrody. W Pradze nie ma czasu na nudę, do dyspozycji jest ponad 150 muzeów, galerii i innych miejsc historycznych.

O Pradze zwykło się mówić  „miasto stu wież”. Nie bez powodu. W całym mieście można zobaczyć 103 wieże, a jedną z nich jest Zamek Praski – największy zespół zamkowy na świecie!  Zawodnicy pobiegną wzdłuż Wełtawy. Ruszając z centrum miasta będą mieli możliwość zobaczyć piękno przeróżnych zakątków stolicy Czech.

Po biegach w Pradze odbędzie się Półmaraton Mattoni w Karlowych Warach, którego data zaplanowana jest na 18 maja. Bieg ten, ulokowany w uzdrowisku Karlowe Wary oferuje wyjątkowe połączenie historycznego uroku i piękna natury. Biegacze będą oglądać kolorową architekturę miasta wzdłuż rzeki Teplá i biec tuż przy źródłach termalnych.

Czeskie Budziejowice to ojczyzna znanego na całym świecie piwa Budweiser, a Półmaraton Mattoni Czeskie Budziejowice, który odbędzie się 1 czerwca, zapewnia fantastyczną oprawę. Trasa wije się średniowiecznymi uliczkami miasta w sąsiedztwie architektury barokowej. Czeska gościnność jest również czynnikiem, który uczyni wspomnienia absolutnie niezwykłymi.

Półmaraton Mattoni Ołomuniec (15 czerwca) to drugi co do wielkości półmaraton organizowany w Czechach. Dzięki dobrze zachowanej średniowiecznej architekturze i tętniącym życiem placom miejskim Ołomuniec jest miejscem, który daje możliwości obcowania z historią i kulturą. Miasto słynie z sześciu barokowych fontann i XVIII-wiecznej Kolumny Trójcy Świętej, wpisanej na listę UNESCO. A to tylko godzina drogi od Polski.

Bieg Birell 10K Race rozpocznie drugą część sezonu. A będzie to 7 września. Wówczas zawodnicy będą mogli pościgać się na krótszych dystansach – głównym jak sama nazwa wskazuje na 10km i połowę krótszym biegu kobiet –  adidas Women’s Race 5K. Obydwa biegi odbywają się w godzinach wieczornych, dzięki czemu można cieszyć się niepowtarzalną nocną atmosferą.

Półmaraton Mattoni Uście nad Łabą odbędzie się 21 września. Ten bieg prowadzi uczestników urokliwymi uliczkami Uścia nad Łabą, oferując mieszankę miejskiej eksploracji i malowniczego piękna wzdłuż Łaby i fabryki Spolchemie.

Ostatnim biegiem w sezonie będzie Mattoni Liberec Nature Run, zaplanowany na 5 października. Bieg rozpoczyna się w mieście i wiedzie szlakami pięknej przyrody. Liberec leży zaledwie 40 kilometrów od Polski.

Każdy z wymienionych biegów to nie tylko szansa na osobiste osiągnięcia; to szansa na poznanie wyjątkowego piękna i bogactwa kulturowego europejskich miast.

Przygotuj się, poczuj dreszczyk emocji związany z rywalizacją i odkryj magię czekającą na każdym kroku!

 

RunCzech 2024 to święto biegania, kultury i widoków, dzięki którym każdy krok staje się niezapomnianą podróżą.

Zapisy dostępne pod linkiem:

https://www.runczech.com/en/events

Kalendarz RunCzech na rok 2024:

  1. Neapol Półmaraton 2024 – 25 lutego 2024
  2. Praga Półmaraton 2024 – 6 kwietnia 2024
  3. Międzynarodowy Maraton Praski 2024 – 5 maja 2024 r
  4. Półmaraton Mattoni Karlowe Wary 2024 – 18 maja 2024
  5. Mattoni Czeskie Budziejowice Półmaraton 2024 – 1 czerwca 2024
  6. Mattoni Ołomuniec Półmaraton 2024 – 15 czerwca 2024:
  7. Praga Birrel 10K Race 2024 – 7 września 2024 r.:
  8. adidas Women’s Race 5K 2024 – 7 września:
  9. Półmaraton Mattoni Uście nad Łabą 2024 – 21 września:
  10. Mattoni Liberec Nature Run 2024 – 5 października
Languages »