previous arrow
next arrow
Slider

Startują zapisy na 16. PKO Poznań Półmaraton

Od wtorku 19 grudnia przyjmujemy zgłoszenia do startu w 16.PKO Poznań Półmaratonie. W biegu, który odbędzie się w kwietniu, pobiegnie maksymalnie 10 tysięcy biegaczy. Zapisy odbywają się online poprzez formularz dostępny na stronie Półmaratonu.

Bardzo zależało nam na uruchomieniu zapisów jeszcze przed świętami, żeby najbardziej zapaleni biegacze mogli sobie zrobić wspaniały gwiazdkowy prezent – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor poznańskiego Półmaratonu. – Warto nie czekać zbyt długo z decyzją o udziale w naszej imprezie, bowiem cena pakietu startowego będzie co pewien czas rosła – dodaje.

Do 15 stycznia pakiet startowy będzie kosztował 145 zł. Od 16 stycznia do 13 marca zapłacimy 170 zł, po tej dacie cena wzrośnie do 200 zł, a w piątek i sobotę bezpośrednio przed biegiem zapłacimy 245 zł. Cena nie obejmuje koszulki startowej. Kto chce pobiec w przygotowanym specjalnie na imprezę T-shircie, musi wygospodarować dodatkowe 60 zł.

Wzór oficjalnej koszulki 16. PKO Półmaratonu zawodnicy wybrali w głosowaniu, które odbyło się na profilu Facebookowym imprezy. Zwycięska propozycja łączy w sobie nowoczesny design z minimalistycznym stylem. Świetliste pręgi na granatowym tle wskażą półmaratończykom drogę do celu. Na T-shircie pojawią się również logotypy Miasta Poznania oraz sponsora tytularnego, którym jest PKO Bank Polski.

Na osoby, które będą zapisywać się na 16. PKO Poznań Półmaraton czeka kilka nowości. Jedną z nich jest uproszczony sposób zamawiania dodatkowych usług związanych z biegiem. Aby je znaleźć, zawodnicy nie będą musieli przeklikiwać się przez kilka stron. Zamówienie koszulki, jej personalizacja (wpisanie na koszulce imienia zawodnika) oraz chęć wygrawerowania na medalu osiągniętego podczas biegu wyniku znajdą się w jednym miejscu formularza zgłoszeniowego.

Datę 16. PKO Poznań Półmaratonu zaplanowano na 14 kwietnia 2024 r. Możliwe jest jednak przesunięcie terminu o tydzień, jeżeli na ten dzień wyznaczone zostaną wybory samorządowe. Stosowne informacje na ten temat zawiera regulamin 16. PKO Poznań Półmaratonu. Ostateczną datę biegu potwierdzimy niezwłocznie po ogłoszeniu terminu wyborów.

Zapraszamy na stronę https://halfmarathon.poznan.pl/, na której znajdują się wszystkie informacje dotyczące poznańskiego Półmaratonu. Nowości dotyczące imprezy są również aktualizowane na Facebooku. 16. PKO Poznań Półmaraton należy do Korony Półmaratonów Polskich zrzeszającej 10 prestiżowych imprez biegowych w Polsce.

Languages »