previous arrow
next arrow
Slider

RunCzech zaczyna przyszłoroczne biegi szybko i z przytupem

Po dwóch latach odwoływania i przesuwania biegowych wydarzeń na całym świecie, grupa RunCzech ogłosiła, że w roku 2023 wraca do normalności przedpandemicznej. Te same wielkie biegi. Ten sam schemat. Ten sam wysoki standard doskonałości. Standard, który może być najwyższy na świecie, biorąc pod uwagę liczbę wyróżnień przyznanych przez World Athletics grupie RunCzech przed nadchodzącym sezonem.

Światowe władze lekkiej atletyki nagrodziły RunCzech ośmioma wyróżnieniami – to więcej od jakiejkolwiek innej biegowej organizacji na świecie. Co więcej, każde z wyróżnień trafiło do innego biegu. Są w tym gronie sławne zawody w Pradze, regionalne biegi, a także półmaraton w Neapolu, również organizowany przez Run Czech.

World Athletics nagradza medalami za chęć integrowania uczestników, jakość biegu dla elity, przestrzeganie obszernego programu antydopingowego, nagrody pieniężne przyznawane zawodnikom, dokładność pomiaru czasu, jakości drogi i za różne inne kryteria. – To dla nas wielki zaszczyt – mówi Carlo Capalbo, szef grupy RunCzech. – Biegacze stają się znacznie bardziej wymagający, jeśli idzie o zawody, na które się decydują. A medale od World Athletics dają im gwarancję, że wybrane przez nich biegi będą bezbłędnie przygotowane. Tak, zawodnicy chcą biec w wielkim mieście i po pięknej drodze, czego Praga dostarcza w stu procentach. Ale inne szczegóły dotyczące biegu też mają dla nich znaczenie. Sportowcy chcą, żeby wszystko było doskonałe. I my to robimy.

RunCzech zaczyna nowy sezon od tradycyjnego półmaratonu w Neapolu, któy odbędzie się 26 lutego. 1 kwietnia czeka nas Półmaraton w Pradze, a później zaczną się biegi w innych pięknych miastach na terenie całej Republiki Czeskiej.

Zapisy TUTAJ.

 

Languages »