previous arrow
next arrow
Slider

We włoskich maratonach i półmaratonach nie są już wymagane zaświadczenia lekarskie dla obcokrajowców

Zagraniczni sportowcy niezarejestrowani w klubach sportowych, zrzeszonych w zagranicznych federacjach mogą wreszcie wziąć udział w międzynarodowych maratonach i półmaratonach, bez konieczności obowiązkowego przedstawienia zaświadczenia lekarskiego. Od teraz będą po prostu podpisywać zrzeczenie się odpowiedzialności.

Włoska Federacja Lekkoatletyczna (FIDAL) zmieniła rozporządzenie, które do tej pory wymagało od organizatorów przyjmowania wyłącznie zaświadczeń lekarskich zgodnych z włoskim systemem prawnym. Jest to naprawdę ważny punkt zwrotny rozstrzygnięty dzięki intensywnej i korzystnej współpracy między Włoską Federacją Lekkoatletyczną a organizatorami zawodów.

Wreszcie, wszystkie włoskie wydarzenia sportowe na poziomie międzynarodowym będą miały okazję powitać wszystkich zagranicznych obywateli o celach turystycznych i sportowych, którzy zawsze biegali gdzie indziej z powodu trudności biurokratycznych we Włoszech.
Przepisy dotyczące uczestnictwa sportowców zagranicznych zarejestrowanych w klubach sportowych, zrzeszonych w zagranicznych federacjach pozostają niezmienione.

Korzystając z okazji zapraszamy na SORRENTO POSITANO!

Languages »