previous arrow
next arrow
Slider

11. TAURON Festiwal Biegowy od 11 do 13 września 2020 r. w Krynicy-Zdroju. Ruszyły zapisy!

Za nami magiczne 10 lat Festiwalu Biegowego! Przed nami kolejna dekada z biegami w Krynicy-Zdroju. Jaka ona będzie? Zależy to w dużej mierze od Was samych! – zapowiadają organizatorzy 11. TAURON Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju i Muszynie. Przyszłoroczna edycja imprezy dedykowanej miłośnikom ruchu – jednej z największych w kraju, wystartuje w dniach 11-13 września, tuż po zakończeniu Forum Ekonomicznego. Już można się zgłaszać na start!

– Ruszamy z zapisami do kolejnej edycji krynickiego święta biegów i niezmienne deklarujemy – im wyższe zainteresowanie wydarzeniem, tym ciekawszy program i wyższe nagrody! – podkreślają kryniccy organizatorzy, którzy na rozpoczęcie drugiej dekady biegów w uzdrowisku planują nowości: bieg górski, który dopełni program pierwszego dnia imprezy czy premie czasowe za zajmowane miejsca dla uczestników najbardziej wymagającej konkurencji Festiwalu – Iron Run (9 biegów w 3 dni).

 

Znane, lubiane… nowości!

Najważniejszymi konkurencjami 11. TAURON Festiwalu Biegowego będą Bieg 7 Dolin na dystansach 100, 64 i 35 km oraz Życiowa Dziesiątka z najszybszą trasą na 10 km w Polsce, oba rozgrywane w randze Mistrzostw Polski Masters. W programie imprezy pozostają także królewski Koral Maraton, Półmaraton czy biegi nocne na 5 i 7 km (ten pierwszy także z klasyfikacją rodzinną).

Biegi Deptaka to tradycyjnie biegi typu fun run (Bieg Przebierańców, Bieg w krawacie, Bieg Młodzieży i Kibiców), biegi dzieci do 12 lat (300 i 600m) oraz rywalizacja o sekundy i miejsca w Biegu na 3 km, Biegu „1 km dalej od cukrzycy”, Biegu Kobiet czy Krynickiej Mili.

Ofertę marszów nordyckich 11. TAURON Festiwalu Biegowego tworzyć będą ponownie Górskie Mistrzostwa Polski w Nordic Walking, Mistrzostwa Polski w Hill Nordic Walking na Jaworzynie Krynickiej oraz rekreacyjny marsz „Przegoń zawał”, dedykowany profilaktyce i rehabilitacji po przebytych chorobach serca.
Do wyboru jest blisko 30 konkurencji – dla początkujących i zaawansowanych biegaczy, całych rodzin – z trasami o łącznej długości blisko 300 km.

Mnóstwo atrakcji i wysokie nagrody!

Ofertę 11. TAURON Festiwalu Biegowego tradycyjnie tworzyć będą spotkania z gwiazdami sportu w ramach Forum Sport Zdrowie Pieniądze, warsztaty i seminaria dla biegaczy, biegowe EXPO – jedno z największych w Polsce, strefy aktywności czy koncerty. Nie zabraknie lodów Koral, które na stałe wpisały się w krajobraz imprezy w uzdrowisku, oraz wysokich nagród – na biegaczy czeka m.in. pół miliona złotych w gotówce oraz samochód osobowy, ufundowany prze PPL Koral.

Im wcześniej, tym taniej!

Opłaty startowe na 11. TAURON Festiwal Biegowy mają ponownie trzy progi cenowe. Zmiany stawek nastąpią 1 stycznia i 1 czerwca 2020 r. Zgłoszenia można dokonać poprzez formularz online (TUTAJ) oraz w biurze zawodów – do większości konkurencji będzie można się zgłosić nawet na 30 minut przed startem – otwarte zapisy to kolejny wyróżnik krynickiego święta biegów i biegaczy.
– Gorąco zapraszamy do Krynicy-Zdroju na 11. TAURON Festiwal Biegowy. Każdy kto zarezerwuje sobie drugi tydzień września na bieganie w Krynicy-Zdroju znajdzie z pewnością coś dla siebie, a prócz sportowej rywalizacji przyjemnie spędzi czas w cudownym Beskidzie Sądeckim! – zaprasza Zygmunt Berdychowski, Przewodniczący Rady Programowej
Szczegóły wydarzenia będą pojawiać się na bieżąco w festiwalowym portalu www.festiwalbiegowy.pl.
11. TAURON Festiwal Biegowy, 11-13 września 2020 r., Krynica-Zdrój i Muszyna:
• Regulamin imprezy: TUTAJ
• Ramowy program sportowy: TUTAJ
• Formularz rejestracyjny: TUTAJ
• Polecane hotele: TUTAJ
Partnerem tytularnym 11. TAURON Festiwalu Biegowego jest TAURON Polska Energia.

Partnerami imprezy są: Małopolska, miasta Krynica-Zdrój i Muszyna, Przedsiębiorstwo Produkcji Lodów „Koral”, Power Canvas, Uzdrowisko Krynica-Żegiestów.
Źródło: Fundacja „Festiwal Biegów”


——————————–
Kontakt dla mediów:
Grzegorz Rogowski
Biuro Prasowe
Fundacja Instytut Studiów Wschodnich / Fundacja „Festiwal Biegów”
Biuro: ul. Solec 85 | 00-382 Warszawa
Tel.: 22 583-11-55
www.forum-ekonomiczne.pl
www.festiwalbiegowy.pl

Languages »