previous arrow
next arrow
Slider

Zobacz trasę magicznego Biegu Nocnego!

13 kwietnia, w wieczór poprzedzający 21. Cracovia Maraton, o godz. 21:30 zawodnicy biorący udział w dziewiątej edycji Biegu Nocnego na 10 km po raz piąty z rzędu wystartują (a następnie zafiniszują) tam, gdzie maratończycy – na Rynku Głównym! Trwają zapisy, do 3 kwietnia obowiązuje opłata startowa w wysokości 90 zł. Prezentujemy wyjątkową trasę biegu.

– Przebieg trasy umożliwia zwiedzanie przez bieganie w nocnej scenerii Krakowa. Widok oświetlonych zabytków i uliczek Starego Miasta z perspektywy biegacza to niepowtarzalne doznanie, o czym zgodnie zaświadczają zawodnicy mający za sobą udział w tej imprezie. Uczestnicy biegu mogą też liczyć na doping w centrum miasta tętniącym życiem również wieczorową porą – zachwala wydarzenie Krzysztof Kowal, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie – Organizatora biegu.

Po drodze zawodnicy napotkają wiele wspaniałych zabytków, znanych z trasy krakowskiego maratonu. Poza Rynkiem Głównym z Sukiennicami czy Kościołem Mariackim, będą też mieć w zasięgu wzroku Wawel i historyczne budowle sakralne. Uczestnicy imprezy przebiegną też obok Barbakanu czy Bramy Floriańskiej. Trwa przyjmowanie zgłoszeń do biegu. Do 3 kwietnia włącznie opłata startowa wynosi 90 złotych. W największym wydarzeniu towarzyszącym tegorocznej edycji krakowskiego maratonu będzie mogło wziąć udział aż 5000 pełnoletnich osób. Więcej informacji o zapisach TUTAJ.

Trasa Biegu Nocnego na 10 km posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz AIMS.

Zobacz animację, szczegółowy opis trasy oraz plik z mapą do pobrania!

Languages »