previous arrow
next arrow
Slider

15 lat biegu „Avon Kontra Przemoc”. 16 czerwca pobiegnij w Garwolinie!

 

Blisko 10 tys. zawodników i ponad 160 tys. zł przekazanych na walkę z przemocą. To najkrótsza historia biegu „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie”. Każda edycja to osobiste sukcesy, satysfakcja z pokonania własnych ograniczeń, radość ze wspólnych rodzinnych startów i euforia na mecie. 16 czerwca odbędzie się już 15. edycja tego wyjątkowego sportowego wydarzenia. Biegaczki i biegacze pokonają jeden z trzech możliwych dystansów. Dołączysz do tego grona? Zapisy startują już w najbliższą sobotę, 16 marca.

– Trudno uwierzyć, że to już tyle lat, ale 15. edycja naszego biegu właśnie staje się rzeczywistością. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że to wydarzenie wpisało się na stałe w kalendarz biegowych imprez i że co roku gościmy u nas tak wielu zawodników. Nasze wydarzenie się zmienia, ale od lat nie zmieniają się nasze cele. Chcemy popularyzować bieganie i zachęcać wszystkich, w szczególności kobiety, do tej aktywności. Równie ważny jest dla nas wymiar charytatywny tych zawodów – mówi Michał Kopik, dyrektor biegu „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie”.

Tegoroczna edycja biegu odbędzie się 16 czerwca. Ulicami Garwolina pobiegną zarówno młodzi, zaledwie kilkuletni biegacze, dorośli i seniorzy, bo dzięki trzem trasom, każdy może wybrać dystans dostosowany do własnych możliwości.

Od samego początku głównym dystansem było 10 kilometrów. Dystans 2 km to nasza propozycja biegu , w którym może wziąć udział każdy, bez względu na wiek i przygotowanie treningowe. Nie bez powodu nazwaliśmy go Biegiem Rodzinnym – na starcie stają rodzice, dzieci, dziadkowie. Od dwóch edycji mamy także propozycję pośrednią, czyli przyjemny dystans 5 km. Dla wszystkich, którzy rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem. Te trzy trasy czekają na zawodników także w tym roku – wyjaśnia Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Bieg „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” rozpocznie się jak zawsze na moście przy rzece Wildze, a trasa będzie prowadziła głównymi ulicami miasta. Bieg Rodzinny na 2 km wystartuje o godz. 9:45, bieg na 5 km – o 10:00, a na 10 km – o 10:10.

To więcej niż sportowa meta

Ci, którzy pobiegną w Garwolinie, nie tylko mają szansę na udział w radosnym sportowym wydarzeniu, które tradycyjnie jest częścią Dni Garwolina, lecz także realnie wesprą osoby doświadczające przemocy. Bieg to jeden z elementów kampanii społecznej „Avon Kontra Przemoc”, a część każdej opłaty startowej jest przekazywana na rzecz na rzecz Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” Instytutu Psychologii Zdrowia.

W Avon wierzymy w świat bez przemocy, dlatego podejmujemy działania, które mają realnie pomóc osobom doświadczającym przemocy i wspomóc walkę z tym powszechnym zjawiskiem poprzez głośne mówienie o problemie. Bardzo się cieszę, że to właśnie tu w Garwolinie co roku okazujemy solidarność i wsparcie. Każdy, kto startuje w biegu, pomaga. Każdy przekazuje małą cegiełkę. To pokazuje, że wspólnymi siłami możemy zrobić naprawdę wiele. Dziękuję za wszystkie dotychczasowe edycje i zapraszam do udziału w tegorocznym wydarzeniu – zachęca Jakub Żurowski, dyrektor fabryki Avon w Garwolinie.

Zebrane podczas biegu pieniądze zostaną przekazane na działalność poradni telefonicznej i mailowej „Niebieskiej Linii” IPZ.

Zapisz się!

Dokładnie na trzy miesiące przez biegiem, w sobotę 16 marca, zostaną uruchomione zapisy. Szczegółowe informacje o wydarzeniu oraz link do formularza rejestracji można znaleźć na stronie www.bieg.truchtacz.pl

Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Truchatcz.pl oraz Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Sponsorem strategicznym jest firma Avon.

Languages »